.

.

Joovy Caboose Ultralight Графит Шетач, Седат и да Застане, Тандем Шетач, Citron

Joovy Caboose Ultralight Графит Шетач, Седат и да Застане, Тандем Шетач, Citron

мислење на клиентот:

DEN 5999.76
Достапност
Во достапна форма

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Најсветлите тежина, повеќето компактни, и maneuverable двојно шетач на располагање им овозможува на вашиот постари дете да се седне и да се застане на задна платформа или клупата седиште. 22 lbs. 2 годишна гаранција е 4 пати повеќе од Бебето Тренд се Седне и да се Застане гаранција и 2 пати повеќе од Graco Ready2 Grow гаранција - Задоволство да се Гарантира.Вклучува Родител Организатор и Универзален столче Адаптер кој одговара на повеќето големи брендови.Проверете Joovy веб страница за најновата листа.Карактеристики три точка се подигнат во задната клупа седиште.Нови задното седиште крошна продолжување штити задното седиште дете.Исто така компатибилна со Caboose Задното Седиште, кое додава целосна големина, напред свртена кон задните седишта (ако вашата постари детето е сеуште премногу млад за да застане).Постарите деца САКААТ да се прошетаат на Caboose.Тоа ги прави да се чувствуваат повеќе пораснале и им овозможува да се чекор во и надвор од шетач по себе (вашиот грб ќе ви благодариме).Новиот Caboose Ultralight Графит е најмногу лесен, компактен и ефикасен двојно шетач.Дизајниран за две деца од различни возрасти, тоа се користи од страна на родителите за својата практичност.Со нови подобрени функции и уште полесна рамка, Caboose Ultralight Графит продолжува да им ја дадат постарите деца и да им даде можност да се стои или се седи додека шета.На Caboose Ultralight на дизајнот беше подобрена со нови графит-обоени алуминиумска рамка и тоа е за 10% полесен од претходната Ultralight модел.На 22 lbs.целосно конфигуриран, тоа е полесен отколку што некои една колички.Нов заден крошна прилог обезбедува сенка за детето седи во задниот дел.Новиот родител организатор исто така, има две пијалаци и има лесен zippered џеб за клучеви, телефон или паричникот.Универзален детско седиште за автомобил адаптер е вклучен и одговара на повеќето автомобил места на пазарот.Оваа корисна кој ги претвора шетач во патуваат систем, овозможувајќи им на постарите дете да стојат на задните стојат на платформата.Складирање кошница е доволно доволно за пелена торба.Запечатени топката имајќи тркала обезбеди врвен маневрирање и 4-тркала суспензија направи за непречено возење.Поврзани задни паркинг сопирачка додава дополнителна безбедност кога шетач е паркиран.Покрај тоа, Caboose Ultralight има најмногу компактен пати за двојно шетач.Ако вашите деца се во рок од 2 години од едни на други, може да се разгледа со факултативниот Caboose Задното Седиште, кој ги конвертира задната клупа седиште во пред-соочува, полна големина, полулегнал седиште.Овој додаток кој се продава одделно и тоа огради со шетач за погодност.Тоа е исто така лесно да се инсталира или uninstall.На Caboose Ultralight Графит е разноврсна тандем шетач што се нуди на големината, тежината и маневрирање од една шетач без да се загрозат карактеристики.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите