.

.

5.11 Тактички Ранец 'Раш 72 2.0' Воени Molle Пак, CCW и Лаптоп Оддел, 55 Литар, Голем, Стил 56565 ' Црна

5.11 Тактички Ранец 'Раш 72 2.0' Воени Molle Пак, CCW и Лаптоп Оддел, 55 Литар, Голем, Стил 56565 ' Црна

мислење на клиентот:

DEN 4320.00
Достапност
Во достапна форма

ПРЕГРАДИ - Тактички Ранец кој 30 индивидуални внатрешниот и надворешниот прегради, една пространа главната површина, а хидратација џеб, поместена лаптоп оддел, големи " очила со торбичка за замрзнување, и CCW Сокријат Носат Оружје за замрзнување.ИЗДРЖЛИВИ - Направени од издржлив 1050 D најлон, оваа воена ранец е водоотпорен и карактеристики на само-поправка YKK патентите.Опремени со прилагодлива висина sternum рака, две надворешни компресија ремени и контура јарем рамо, рака систем.ТАКТИЧКИ - Molle компатибилен со навиват-околу molle/5.11 масна стап веб платформа, внатрешни мулти-слот admin простор, кука и јамка nametape, знаме закрпи и ракавица-friendly се повлече јазичиња совршен за првиот responders, Т.Е., воена, или патрола.ДИМЕНЗИИ Главниот Оддел 23" x 13,5" x 8.5", Пред Admin Џеб 15.5" x 11.5" x 2", Хидратација Џеб 21" x 13.5", со Вкупен Капацитет 3342 кубни инчи / 55 литар вкупно.Тежина : 5.5 lbs.Алуминиум Остане бар и интегрирани половината појас.НОВИ 5.11 РАШ 72 2.0 - Може да се користи како воена или армија пак, опсег торба, лов ранец, опстанок ранец, пешачење ранец, или секојдневниот отворено ранец.Овој напад пакет е подготвена за било авантура за спасување или сите на вашиот опрема и опрема.Со импресивен 55 L на просторот, на следната генерација на RUSH72 2.0 е крајната продолжен опсег торба за тактички мисии, голем дострел deployments, престојува неколку дена во големиот на отворено, или прислушување за време на итен случај.Оптоварување тоа со сите ваши суштинско значење опрема и чувајте го организираше со незаменлива вредност на прегради и се наменети за сè, од електроника, опстанок опрема, eyewear, хидратација, облека, опрема за кампување, огнено оружје, пенкала, и документи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите