.

.

Extech 407860 Тешки Вибрации Метар, 39 Инчен

Extech 407860 Тешки Вибрации Метар, 39 Инчен

мислење на клиентот:

DEN 21576.00
Достапност
Во достапна форма

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Избор на единици во/s или mm/s за брзина, ft/s или m/s за забрзување, и во мм или за поместување.Далечински вибрации сензор на 39 инч (2 метри) кабел. 5% основна точност. 10 Hz да 1k Hz фреквентен опсег.Продавница/потсетиме до 500 читања.Опис на производот Видите larger Heavy Должност Вибрации Метар мерки Брзина, Забрзување и Displacement Heavy Должност Вибрации Метар има Брзина спектар на 7.87 во/s или 200mm/s; Забрзување спектар на 656ft/s или 200m/s, и Поместување спектар на 0.078 или 2mm.Карактеристики Overview This метар функции основна точност од 5%, далечински вибрации сензор (магнетни или студ монтирани) со 39-инчен (1 метар) кабел, ФИРМИ или Врв Вредност мерење режими, и auto/manual продавница и да се потсетиме на до 500 читања.Направените читања може да се симнат на вашиот КОМПЈУТЕР и за понатамошни анализи со користење на факултативниот Windows компатибилен софтвер и кабел за полнење (407001).Includes Comes со далечински sensor, магнетен планината, 9 V батерија, holster со штанд, случај, и прирачник за корисникот.Ги исполнува ISO2954 стандард.На метар е исто така достапен со Сертификат за Калибрација следена до NIST (Модел 407860-NIST).VB300 View larger USB Вибрации Datalogger G-Сила datalogger евиденција и времиња 3-axis во шок и вибрации (забрзување) читања над својот ±18g мерен опсег.Овој уред ќе ги сними 3-axis g-force и слични врвови за да се обезбеди историјата на шок и вибрации услови.Можете да снимате складирање, транспорт или оперативни податоци за реално време FFT Фреквенциски и Временски Домен вибрации анализа.Можете лесно да го конфигурирате влезете стапка, висок/низок алармот и да почне-mode, и даунлоадирајте ги чуваат податоците со приклучување на VB300 во КОМПЈУТЕР USB приклучок и работи на испорачаниот софтвер за КОМПЈУТЕР.Мерни податоци може да се црта, печатени, и извезува за употреба со други апликации како што се word процесори и табели.Data logger е обезбеден со долг живот 1000-час литиум батерија VB300 меморија користи 4 MB Флеш уред кој може да се одржи 168042 Нормално снимки или 112028 Движење Откривање снимки по оска.Одберете X-, Y, Z-оска или било која комбинација (преку софтвер).Тоа доаѓа во комплет со Magnetized/Топ-за Монтажа База, 3.6 V Литиум батерија и Windows-компатибилен анализа софтвер.VB400 View larger Pen Вибрации Meter The VB400 е дизајниран да обезбеди лесен и точни брзина и забрзување мерења на индустриски машини.Мерење се движи : Забрзување (RMS) : 656ft/s2; 20.39 g; 200m/s2; Брзина (RMS) : 7.87 во/s; 2.00 cm/s; 200mm/s.Широк фреквентен опсег на 10 Hz до 1k Hz.Lt има резолуции на 1ft/s2; 0.01 g; 0.1 m/s2 и 0. 02in/s; 0.01 cm/s; 0.1 mm/s.Основна точност од ±(5% + 2 цифри).Дополнителни функции вклучуваат : Нула вредноста, Податоци Задржете, и индикатор за слаба батерија.Вода и прашина отпорни на IP65. Заврши со тест pin совет, магнетна база, четири x AAA батерии, и торбичка случај.Од Производителот Тешки Вибрации Метар има Брзина спектар на 7.87 во/s или 200mm/s; Забрзување спектар на 656ft/s или 200m/s, и Поместување спектар на 0.078 или 2mm.Тоа функции основна точност од 5%, далечински вибрации сензор (магнетни или студ монтирани) со 39 инчен (1 метар) кабел, ФИРМИ или Врв Вредност мерење режими, и auto/manual продавница и да се потсетиме на до 500 читања.Направените читања може да се симнат на вашиот КОМПЈУТЕР и за понатамошни анализи со користење на факултативниот Windows компатибилен дата влезете софтвер.Метар доаѓа во комплет со далечински sensor, магнетен планината, 9 V батерија, holster со стои, и случајот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите