.

.

Solino Дома Средна Тежина Лен Tablecloth – 70 x 70 Инчен, Чист Лен Levo Табела Покрие – рачно изработени од Европската Лен – Природни

Solino Дома Средна Тежина Лен Tablecloth – 70 x 70 Инчен, Чист Лен Levo Табела Покрие – рачно изработени

мислење на клиентот:

DEN 1919.76
Достапност
Во достапна форма

Levo Стил Tablecloth Направен од 100% Чист Handwoven Европската Лен во Тежина и Текстура Совршено Прилагодени за Пролет, Лето, Есен и Зима.Големина - 70 x 70 Инч.Како и сите парична казна постелнина и текстил, секоја серија на нашите лен се различни и уникатни.Мала боја и текстура варијации се својствени квалитетот на рачно изработени парчиња, додавајќи својата убавина и носи прекрасен преданија се чувствуваат на секое парче.Лесно е Грижа - Машина Перат, Ниско ниво на Железо, како што е Потребно, Пареа Железо за чист изглед.Убавината на секој чист лен парче е на природни влакна и класичната естетски дека mellows со секое перење, betters со возраста и бара минимално грижа.Со 100% чиста постелнина, брчките се неизбежни со оглед на ниска еластичност на лен растителни влакна, еден од најдобрите и најстарите влакна се користат во ткаење лен.Како лен експерти, ние ги сакаме шарм на оние природни брчките, но во случај да сакаат појасни изгледа, ние ви препорачуваме да воздушно сува нашите лен производи, употреба на пегла на пареа ниска топлина и да уживате во релаксирана, секојдневен убавината на лен.Се создаде monochromatic или да се меша n'match изгледа да се вклопи во вашиот стил со нашите координирање на производи од оваа колекција.Достапни во бои , стилови и големини за прославувањето на свадби, булчински тушеви, бебето тушеви и специјални прилики, забавен за Денот на Вљубените, Св. Патрик, Велигден, Пасха, Меморијалниот Ден, на 4 јули, Денот на Трудот, ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Hanukkah, Божиќ и или било кој празник прослави.На Solino Дома Филозофија.Ние ги доближи двете работи кои ви значат најмногу до нас – најдобрите квалитет Европската лен и експерт за изработка.Од таму на секој поединечен детал е загледа во со голема грижа дали тоа е истражување за нашите колекции, подигање уникатна боја на палети или нашиот внимателен, едноставно пакување кое овозможува лесно складирање и kinki.Ние веруваме во изработката домашен текстил, кои се лесно да се грижи за, се убавата издржлив и секогаш достапни.Во Solino Дома, ние постојано соработуваат со оние кои ни прават подобро – дизајнери, архитекти и нашите вредни клиенти.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите