.

.

Arkwright ДОО Mariposa Плоштадот Бела Tablecloth Пакет од 6, Откачи Полиестер Ткаенини Совршен за Партиите, Вклучена Маса, Угостителство, Празник Вечера, Банкети, Емисии (42 x 42 Инч?

Arkwright ДОО Mariposa Плоштадот Бела Tablecloth Пакет од 6, Откачи Полиестер Ткаенини Совршен за Партиите,

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

100% Откачи Полиестер.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Arkwright е Mariposa Tablecloths колекција е направена од 100% Откачи Полиестер, со цел да се чувствуваат мека и е високо навремено отпорни.Овие табела облека се многу абсорбента и понуди голема почвата и дамка ослободување.ПАКЕТ : Пакет од 6 белата плоштад tablecloths се направени на Откачи полиестер е супериорен ткаенини од памук, како што е навремено-бесплатно, бледнеат отпорни, и дамка-отпорни.МУЛТИ-ФУНКЦИЈА : Овие tablecloths се високо приоритетни во ресторан и угостителството.Додадете еден допир на елеганција да било оркестарот, трпезариска маса, хотели, бар и совршен tablecloth за летни вечери, вклучена маси, партии, кафулиња, хотели, банкети, конференции, покажува итн.Можете да чисти повеќе со помалку.ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА : Нашата бела маса облека од големината (42 x 42.) се совршени за на маса на димензии до 2 x 2 ft.Ве молиме погледнете го infographic во сликите за целосен табела на идеален табела големини за секој tablecloth големина.Разноврсна плоштадот дизајниран маса крпа одговара на повеќето големи виткање вклучена маси, отворено пикник маси и трпезарија и кујна маси.ЛЕСНО НЕГА : Овие полиестер tablecloths се совршено машина-перат, ја собори сува ниска и користете топла или ладна вода се мијат, ниска temp сува и не користете кајгана.За најдобри резултати се мијат одделно за првиот користат за да се минимизира lint.Нашите tablecloths се добие помек со следните мие без разрешница.На hemmed рабови се даде на платно сила и издржливост.Овие салфети се идеални за било кој ресторан, свадба, угостителство настан, кафуле, хотел или дома на вечера.Овие Полиестер tablecloths се совршено машина-перат.Овие табела облека се многу абсорбента и понуди голема почвата и дамка ослободување.Совршен за речиси секоја маса големина.Arkwrights Mariposa Tablecloths колекција е направена од 100% Откачи Полиестер, со цел да се чувствуваат мека и е високо навремено отпорни.Овие табела облека се многу абсорбента и понуди голема почвата и дамка ослободување.Овие tablecloths се високо приоритетни во ресторан и угостителството.Додадете еден допир на елеганција да било оркестарот, трпезариска маса, хотели, бар и совршен tablecloth за летни вечери, вклучена маси, партии, кафулиња, хотели, банкети, конференции, покажува итн.Можете да чисти повеќе со помалку.Овие Полиестер tablecloths се совршено машина-перат, ја Собори сува ниска и Користете топла или ладна вода се мијат, ниска temp сува и не користете кајгана.За најдобри резултати се мијат одделно за првиот користат за да се минимизира lint.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите