.

.

КООРДИНАТОР Сончевиот Ветар Светилка за Отворен LED Двор Градина Декорација Виси Светилка Тераса Балкон Табела Декорација Светилка

КООРДИНАТОР Сончевиот Ветар Светилка за Отворен LED Двор Градина Декорација Виси Светилка Тераса Балкон Табела

мислење на клиентот:

DEN 1214.40
Достапност
Во достапна форма

1. Колоната главата светилка ја апсорбира енергијата се чуваат од страна на сончевата светлина во текот на денот и може да се користи како украс.Кога светлата се запали во текот на ноќта, тоа е светец-заштитник на домот.Тоа е удобен и убава, може да се забележи атмосферата на животната средина, и да ви донесе добро чувство. 2. Светилка тело е направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал.На абажур е направен од стакло.Добра светлина, водоотпорен и снег-доказ, анти-корозија и ' рѓа-доказ, без корозија за многу години, со употреба на отворено.Таму се потребни завртки на инсталација на пакетот, можете да го инсталирате сами. 3. Кога сијаличката се полни на сончева енергија, тоа може да се користи континуирано, за неколку дена во интелигентни светлина контрола на владата.Вие не мора да се грижите за дожд или снег, па тоа може да светне лесно. 4. Колоната главата светилка е многу погодна за надворешни станбени области, како што се паркови, плоштади, вила courtyards, тревник столбови, тремови, пазари, итн.да го осветлите околината во темнината, така што ќе имаат комплетно чувство на сигурност во текот на ноќта. 5. Ние сме биле ангажирани во истражување и производство на внатрешна и надворешна светилки за многу години, со целосно разгледување на убавината, трајност, боја и романса.Спецификација класификација : Соларен ветар lamp Protection ниво : IP55 Light код тип : LEDRated моќ : 0.1 (W)Тип : Соларна Пејзаж Light Voltage : 2 (V)Живот : 50000 (h)Сонце часови : 10 Uses : надворешна декорација.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите