.

.

Raguso Јаглероден Челик Орев, Трајни да Користиме Високо Додатоци Т-Слот Орев Притискање на Тема Формирање Широка Примена за CNC Рутери за Роботика Проекти(M10(10PCS))

Raguso Јаглероден Челик Орев, Трајни да Користиме Високо Додатоци Т-Слот Орев Притискање на Тема Формирање Широка

мислење на клиентот:

DEN 1764.00
Достапност
Во достапна форма

СТЕГИ НА ТЕЛА : Т-Слот ореви овозможи на корисникот за да го додадете стеги на тела без кинење надолу постојните стеги.ШИРОКО се КОРИСТИ : Профил Лизгачки Т-Ореви широко се користат за градење на индустриски алуминиумска рамка структури, 3 D принтери, CNC Рутери, ЦПУ секачи, Роботика Проекти, итн.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Со внатрешен навој за поврзување, инсталација е едноставен и лесен, без професионални алатки се потребни.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК : Направен од висок квалитет на јаглероден челик, овие ореви имаат висока цврстина и долг животен век.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : овие ореви имаат висока цврстина и долг животен век површината со добра ' рѓа отпор и подобри перформанси. 1. Црна оксид заврши, притискање на тема формирање и издржливи. 2. Дното на Т-Слот Орев е staked да се спречи студ од издаденост. 3. Тоа се користи за Т-слот алуминиум extrusions за да се поврзете на другите делови. 4. Т-Слот ореви овозможи на корисникот за да го додадете стеги на тела без кинење надолу постојните стеги. 5. Направен од висок квалитет на јаглероден челик, овие ореви имаат висока цврстина и долг животен век.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
T-Slot Nut
Model:
T Slot Nuts
Surface Treatment:
Black Oxide
Material Grade:
Carbon Steel Grade 8.8
Strength Level:
8.8
Optional Specification:
M8 M10 M12
Quantity:
10pcs
  :
Package List:
10 x T-Slot Nut :
  :
Note:
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Им се допаѓа и на купувачите