.

.

ADKINC Ултра Мека Кадифен Електрично Загревани Затоплување Ќебе со Безбедно и Топло Ниско-Напонски Технологија, (71 x 79)

ADKINC Ултра Мека Кадифен Електрично Загревани Затоплување Ќебе со Безбедно и Топло Ниско-Напонски Технологија,

мислење на клиентот:

DEN 1101.60
Достапност
Во достапна форма

★ Контролор : 9 за контрола на брзината, топла file - електрично ќебе брзо ќе топлина на повисока температура, сон - ќе се задржи на температура пониска. ★ Ќебе : Направен од тенка кадифени ткаенини, тоа е компактен и издржливи.Тоа е мека и удобна, со голем греење област, униформа греење и брзо загревање. ★ Чувство линија : двојна спирала греење линија, внатрешниот слој греење надворешниот слој на безбедност на откривање и заштита на жица, вода-доказ, не-проводници, брзо греење, висока ефикасност. ★ Партиција контрола : двојно тепих има две греење жици кои не се поврзани едни со други, а половина од нив може да биде ниска температура и половина се висока температура, со што се решава различни мислења на двајца луѓе. ★ Постојана температура на мерењето : 12 часа на времето, намалување на температурата на водата флуктуации, постојана температура во текот на ноќта, кои ви даваат удобно спиење.Тоа е добро заштитен ефект на луѓето со ревматизам и може да ги намали своите шанси за напад.Особено за постарите лица или оние кои се особено слаби, електрични ќебиња може да се обезбеди подобра заштита.Применливи број : 2 Напон : 220 V/50 Hz Моќност : 150 W/180 W Звук : 15d B Греење температура : 25-55 ° C Големина : 1500mm × 1800mm (L × W) 2000mm × 1800mm (L × W) Забелешка : 1. Електрични ќебиња не треба да се користи заедно со други извори на топлина. 2. Не користите електрична ќебе на испакнати метални објекти или други остри предмети. 3. Ако електричното ќебе е премногу топла за долго време, бебето ќе го изгуби вода и да предизвика дехидратација. 4. Мали деца и на оние кои не можат да се грижи за себе, не треба да се користи електрични ќебиња сам, и мора да биде придружена со старатели.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите