.

.

Само Природни Милениче MindfulMeals Празник - Инсекти Протеини Куче Храна со Тиква, Пинто Грав, и Античките Зрна - Одржлив Ограничен Состојки Сува Куче Храна Kibble, 8 Lb Торба

Само Природни Милениче MindfulMeals Празник - Инсекти Протеини Куче Храна со Тиква, Пинто Грав, и Античките

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

Само Природни Милениче Mindful Meals Црна Војник Летаат Ларви Празник е на високо-протеин, инсекти врз основа сува куче храна.Направени со црна војник летаат ларви, тиква, пинто грав, и античките зрна, овој холистички ветеринар формулиран, заврши & балансирана храна карактеристики 28% се протеини, амино киселини, и премиум исхрана.Откријте врвна исхрана и одржливост со Инсекти врз основа Црна Војник Летаат Ларви Празникот.ВИСТИНСКИ ЦЕЛАТА ХРАНА СОСТОЈКИ : Mindful Meals Црна Војник Летаат Ларви Празникот нуди полн спектар на корисни хранливи материи од инсекти протеини & растителна основа состојки кои нудат чиста исхрана вашето куче треба да напредува.Секој од нашите производи се направени на човековите-стандарди за квалитет без синтетички витамини или минерали, вештачки бои, конзерванси или спојници.ДОБРО ЗА ПЛАНЕТАТА : Во Само Природни Милениче, нашите внимателен процес го става миленици пред профит, со фокус на квалитетот, безбедноста и грижата за нашите домашни миленици и планетата.Тоа е зошто Mindful Meals Црна Војник Летаат Ларви Празникот е природно добро за планетата, со користење на помалку вода, помалку земјиште и помалку стакленички гасови.Плус, секој торба е сертифициран carbon neutral. 8 lb торба на сува куче храна.ХОЛИСТИЧКИ ФОРМУЛА - произведено ВО САД : Овој производ е Направен во САД и Акција Ветеринар Формулиран за да ги задоволат нутритивните нивоа утврдени со AAFCO Куче Храна Хранливи состојки Профили за одржување без засладувачи, вештачки вкусови, бои и конзерванси.Само Природни Милениче Mindful Meals Црна Војник Летаат Ларви Празникот Инсекти Куче Храна користи 100% природни состојки, кои се Не-ГМО, Carbon Neutral & Одговорно Извори. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ ГАРАНЦИЈА : По Само Природни Милениче, ние сме страстни за сите на вашите домашни миленици и тоа покажува.Тоа е зошто нашите производи секогаш содржат 100% Гаранција за квалитет.Само Природни Милениче користи само со највисок квалитет човековите одделение состојки во сите наши сува куче храна.Обезбедување на вас & вашето домашно милениче навистина природни производи врз основа на нашиот ригорозни состојка стандарди.Само Природни Милениче Mindful Meals Инсекти Протеини Куче Храна Со Тиква, Пинто Грав, И Античките Зрна - 8 Lb Сува Куче Храна Kibble Само Природни Милениче Mindful Meals Црна Војник Летаат Ларви Празник е на високо-протеин, инсекти врз основа сува куче храна.Направени со црна војник летаат ларви, тиква, пинто грав, и античките зрна, овој холистички ветеринар формулиран, заврши & балансирана храна карактеристики 28% се протеини, амино киселини, и премиум исхрана.Одржливо извори инсекти врз основа на протеини, слични на крикет протеини, Црна Војник Летаат Ларви Празникот е природно добро за планетата, со користење на помалку вода, помалку земјиште и помалку стакленички гасови.Плус, секој торба е сертифициран carbon neutral.ИСТАКНУВА : Одржливо извор инсекти врз основа на протеини Премиум исхрана од инсекти протеини & растителна основа состојки Добро за планетата : помалку вода, земјиште & стакленички гасови Месо & живина слободни, антички жито, биолошки соодветни diet Holistic Ветеринар Формулиран Без Вештачки Состојки 8 Lb - Торба НАПРАВЕНИ ВО САД На Само Природни Милениче, ние веруваме во моќта на наоѓање на вашето среќно место.И да, ние сме пристрасни, но ние мислиме дека најсреќниот места имаат домашни миленици во нив.Тоа е причината зошто ние ви нудиме сè што ви треба за да се задржи здрави домашни миленици : кучиња и мачки, и млади и стари, носот да опашка.Ние ги користиме искрен состојки, одржливи практики, и за вкупната транспарентност во сè што правиме за да се создаде, да уживаат, и заштита на среќни места насекаде во светот, без разлика дали таа е здрава тела, силни заедници, или почиста планета.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите