.

.

Само Природни Милениче MindfulMeals Вегетаријанска Празникот Куче Храна - Јадат Пријателски Јајце & Растителна Основа Протеини, Одржлив Ограничен Состојки Сува Куче Хра

Само Природни Милениче MindfulMeals Вегетаријанска Празникот Куче Храна - Јадат Пријателски Јајце & Растителна

мислење на клиентот:

DEN 815.76
Достапност
Во достапна форма

САМО ПРИРОДНИ МИЛЕНИЧЕ MINDFULMEALS ВЕГЕТАРИЈАНСКА ПРАЗНИКОТ КУЧЕ ХРАНА : Ова вегетаријанска куче храна kibble е високо-белковини, јајца и растителна основа сува куче храна.Направени со јајца, сладок компир, тиква, пинто грав, и античките зрна, овој холистички ветеринар формулиран, заврши & балансирана храна карактеристики 28% се протеини, целата храна состојки, и премиум исхрана.Откријте врвна исхрана и одржливост со Mindful Meals Вегетаријанска Празникот.ВИСТИНСКИ ЦЕЛАТА ХРАНА СОСТОЈКИ : Mindfulmeals вегетаријанска празникот нуди полн спектар на корисни хранливи материи, без било какви било месо, живина, игра, риба, школки или месо оброци, нудејќи им на чиста исхрана вашето куче треба да напредува.Секој од нашите производи се направени на човековите-стандарди за квалитет без синтетички витамини или минерали, вештачки бои, конзерванси или спојници.ДОБРО ЗА ПЛАНЕТАТА : Во Само Природни Милениче, нашите внимателен процес го става миленици пред профит, со фокус на квалитетот, безбедноста и грижата за нашите домашни миленици и планетата.Тоа е зошто Mindful Meals Вегетаријанска Празникот е природно добро за планетата, со користење на помалку вода, помалку земјиште и помалку стакленички гасови.Плус, секој торба е сертифициран carbon neutral. 8 lb торба на сува куче храна.ХОЛИСТИЧКИ ФОРМУЛА - произведено ВО САД : Овој производ е Направен во САД и Акција Ветеринар Формулиран за да ги задоволат нутритивните нивоа утврдени со AAFCO Куче Храна Хранливи состојки Профили за одржување без засладувачи, вештачки вкусови, бои и конзерванси.Само Природни Милениче Mindfulmeals Вегетаријанска Празникот Куче Храна користи 100% природни состојки, кои се Не-ГМО, Carbon Neutral & Одговорно Извори. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ ГАРАНЦИЈА : По Само Природни Милениче, ние сме страстни за сите на вашите домашни миленици и тоа покажува.Тоа е зошто нашите производи секогаш содржат 100% Гаранција за квалитет.Само Природни Милениче користи само со највисок квалитет човековите одделение состојки во сите наши сува куче храна.Обезбедување на вас & вашето домашно милениче навистина природни производи врз основа на нашиот ригорозни состојка стандарди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите