.

.

Микро Електрична Дијафрагмата Само Priming Пумпа, Пумпа за Вода со Притисок Switch Микро Дијафрагмата Пумпа Дијафрагмата Пумпа, Пумпа за Вода Електрични Дијафрагмата Пу?

Микро Електрична Дијафрагмата Само Priming Пумпа, Пумпа за Вода со Притисок Switch Микро Дијафрагмата Пумпа

мислење на клиентот:

DEN 1476.00
Достапност
Во достапна форма

Солиден и издржливи : микро дијафрагмата пумпа е направен од инженеринг пластика, корозија-отпорни, носат-отпорни, хигиенски и лесен за чистење.Широка примена : Микро дијафрагмата пумпа е погодна за прскање пестициди, пумпање на вода, заварување пиштол ладење, чистење и прскање.Со високи перформанси : На микро дијафрагмата пумпа има мали димензии, силна структура и долг животен век.Тоа е професионална опрема која се користи од страна на професионалци.Спречување на вибрации : гумени поддршка на микро дијафрагмата пумпа може да ги апсорбираат вибрациите на пумпата кога тоа е работа.Притисок тип на прекинувач : кога штекер е целосно блокиран (без вода, протекување), тоа автоматски ќе се исклучи моќ, моторот ќе престане, водата штекер ќе се отвори, а потоа се кандидира, појавување на млазницата не треба да биде премногу мала, тоа ќе ја оштети пумпа за притисок прекинувач, но спреј дупка не треба да биде премногу голем, работен притисок Ќе станат се помали.По можност опремен со соодветен млазници за притисок мерачи.Усвоена на инженеринг пластика, корозија - отпорни, носат - отпорни, санитарни Тоа е погоден за прскање на пестициди, пумпање на вода, заварување пиштол ладење, чистење и прскање Мали димензии,силна структура, и долго служат живот Гума заграда може да се апсорбираат вибрациите од пумпата кога се работи.Притисок тип на прекинувач : кога штекер е целосно блокиран (без вода, протекување), тоа автоматски ќе се отсечени напојување, моторни запре, вода штекер отвори, а потоа се кандидира, појавување на млазницата не може да биде премногу мала, ќе штета пумпа за притисок прекинувач, но спреј дупка не може да биде премногу голем, работен притисок ќе станат се помали.По можност опремен со соодветен млазницата за притисок колосек .

Клучни карактеристики

Voltage:
12 v
Maximum power:
60W
Maximum pressure:
8 kg
Working pressure 5 kg :
Open flow:
5L/M
Vertical suction distance:
1.5m
Lift:
80 m
Weight:
656 g / 23.1 oz(approx.)
  :
Package list:
1 x Micro Diaphragm Pump :
Note:
there is no pressure regulating screw for the pressure pump. The maximum pressure has been set in place when it leaves the factory. The maximum pressure cannot be adjusted when it is used :
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Им се допаѓа и на купувачите