.

.

Земјотрес Звук Supernova Прозрачна ЛУ-12 12-Инчен Напојува Subwoofer со Шлаканици V2 Пасивни Радијатор, Пијано Црна

Земјотрес Звук Supernova Прозрачна ЛУ-12 12-Инчен Напојува Subwoofer со Шлаканици V2 Пасивни Радијатор, Пијано

мислење на клиентот:

DEN 23999.76
Достапност
Во достапна форма

магма-x активен возач : 12-инчен висока екскурзија активен возач со масовно движење структура и двојно пајакот да се произведе длабоко, динамични, и тешко удирање бас.шлаканици пасивни радијатор : златен стандард во пасивен радијатор дизајн, шлаканици, им помага на subwoofer лесно да се произведе повеќе бас на под-хармонично ниво, додека намалување на товарот на засилувач - стигне до доминантна lfe без порта бучава. "lm1000 засилувач : вграден-во висока ефикасност класа ""д"" засилувач, 600 wrms и 1200 врв, 18-145hz фреквенција одговор, 24db/октомври променлива ниска помине филтерот од 50-150hz, 0-180 степен фаза shift вклучите, се здобијат со контрола knob, 12v предизвика сензори, прекинувач и led индикатор".влезови и излези : рка ниско ниво на влез и излез, избалансирани xlr на текст, и вграден во влезниот одбирач switch.во кутија : пијано црна 12-инчен supernova светлосен погон subwoofer, монтажни grilles, power кабел, ir-далечински управувач, далечински око, и производ прирачник.Извор на енергија тип : Corded Електричен.Вклучени компоненти : ЛУ-12 ПИЈАНО Subwoofer, Grilles (2), Далечински управувач, Далечински Око, Производ Прирачник, Гаранциона Картичка.Се постигне подлабоко бас и целосното влијание звучни ефекти со Земјотрес Звук Supernova Светлосен погон subwoofers.Со голем движат структура и двојно spider, на исклучително високо екскурзија МАГМА-X активни возачот му овозможува на Supernova Прозрачна да се постигне длабоко, динамични, и тешко удирање басот дека сите ние желба во домашно кино поставување.Ново дизајниран ШЛАКАНИЦИ пасивни радијатор им овозможува на Supernova ЛУ-12/15 да стигне до доминантна LFE без зголемување на куќиште јачина на звук.На патентиран дизајн на ШЛАКАНИЦИ, им помага на subwoofer лесно да се произведе повеќе бас на под-хармонично ниво, додека намалување на товарот на LM1000 засилувач.Едноставно кажано, на ЛУ-12/ЛУ-15 ќе си го цица и удар повеќе воздух отколку во било која друга subwoofer на планетата додека производство на големи бас надолу за да 15 Hz со апсолутно нула порта бучава.Оваа серија, исто така, има ODL circuitry.ODL (Оптички Нарушување Ограничување) е LED/LDR коло дека ги претвора аналоген аудио сигнал на светлина и optically парови тоа да го возачот фаза.Ова се спречува и засилувач од клипинг кога добивката е поставена премногу високо која го ограничува нарушување на близу нула степени и ги зголемува перформансите на Supernova Прозрачна.Употреба на целосно избалансиран XLR текст може да се користи во случаи кога растојанието помеѓу Supernova Прозрачна и аудио извор е прекумерна и подложни на бучава.Користете го селектор префрлате помеѓу РКА и XLR влезови за да го одберете саканиот метод на внесување.На 0-180 степен фаза се префрлите им овозможува на корисниците да ги синхронизирате subwoofer за да се добие подобро и попрецизно басот.Таму е исто така +12 V активирањето на текст/auto.Оваа функција му овозможува на корисникот да моќ на Supernova Прозрачна од вашиот почетен A/V ресивер.Кога A/V ресивер е вклучен, а 12 V сигналот е испратен до subwoofer и ќе моќ, додека моќта прекинувачот е во позиција off.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите