.

.

heyaa 1080P Безжичен WiFi Екранот Dongle ТВ Стап Видео Адаптер Airplay DLNA Прикажување на Екранот Споделување за iOS Android на ТВ

heyaa 1080P Безжичен WiFi Екранот Dongle ТВ Стап Видео Адаптер Airplay DLNA Прикажување на Екранот Споделување

мислење на клиентот:

DEN 575.76
Достапност
Во достапна форма

【4 K Резолуција IOS уред не е компатибилен со Претплата Апликации.Опис : упатство за употреба : Вметнување на HDMI-компатибилен приклучок на проекторот во уредот со HDMI-компатибилни видео сигнал на излез, Микро-usb интерфејс во WIFI модул кабел, USB-машки приклучокот е поврзан со напојување или USB интерфејс на уредот, работата индикатор осветлува, и екранот на уредот ќе се појави на работа интерфејс, употреба на оперативниот уред за да пребарувате за бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА на екранот проектор, и кликнете на линкот за да се изврши прикажување на работата.Да им помогнам на екранот, треба да излезете на прикажување на екран на прв, а потоа користете го пребарувачот за да ја отворите web страница, внесете 192.168.48.1 да се потсетите на WIFI за да се поврзете, поврзете на WIFI успешно, ќе влезат притисни screen интерфејс, во горниот десен агол на интерфејс ќе можете брзо се поврзани статус, а потоа можете да им Помогнам на екранот.Уредот е поврзан еднаш, и тоа автоматски ќе се поврзе назад кога е вклучен следниот пат, кој е лесен и брз за да работат.Спецификации : спецификација : HDMI-компатибилен порт : излезна резолуција до 1080 P, може да биде поврзан со Телевизори, монитори и проектори со HDMI-компатибилен текст функција Микро-usb порта : напојување за проектор уред е Применливо опрема : IOS, Android, Windows систем модели Работа на владата : plug and play, нема потреба да се вози, лесно да се поврзете Поддршка на системот : за поддршка на iphone/Андроид/Прозорци и други системи на Текст терминал : Miicro-usb (напојување интерфејс) Излез : HDMI-компатибилен (поврзани со екранот на уредот) поддржува 1080 P high-definition репродукција Име на Производ : Безжичните Проектор Производ модел : H1 Производ материјал : PC+ABS Работен напон : 5 V Производ големина : 58.5*58.5*12mm Кабел должина : 12cm±3мм Тежина : 85g Пакет се Вклучени : 1 x Wi Fi Екранот HDMI-компатибилен Адаптер со полначот 1 x Wi Fi Кабел 1 x прирачник за Корисникот.

Клучни карактеристики

HDMI-compatible port:
output resolution up to 1080P, can be connected to TVs, monitors and projectors with HDMI-compatible input function Micro-usb port

Им се допаѓа и на купувачите