.

.

Андроид ТВ Кутија 10.0 4GB 32GB Smart TV Кутија RK3318 Set Top Box со позадинско осветлување Безжична Тастатура USB 3.0 Ултра HD 1080P 4K HDR Двојна Бенд WiFi 2.4 5.8 GHz BT Android 4.1 Кутија

Андроид ТВ Кутија 10.0 4GB 32GB Smart TV Кутија RK3318 Set Top Box со позадинско осветлување Безжична Тастатура

мислење на клиентот:

DEN 959.76
Достапност
Во достапна форма

НАЈНОВИТЕ Андроид 10.0 оперативен СИСТЕМ : Android 10.0 OS ТВ Кутија ажурирани од Android 9.0, силно тестирани за 3 месеци,Со поефикасна и побрза Андроид 10.0 оперативен СИСТЕМ, има подобра компатибилност на софтвер, подобро игри и апликации, и за подобро корисничко искуство. 4 GB RAM меморија+32 GB ROM : Најновиот android 10.0 OS ТВ Кутија доаѓа со надградена 4 GB/32 GB high-speed флеш меморија која го поседува двојно чување на перформансите.Можете исто така да се прошири на меморија за она што сакате преку дополнителни 1 TB HDD,32 GB SD картичка и 32 GB ТФ-картичка. 3 D+4 K т стигнете на некои Апликации—Тоа е заеднички проблем за повеќето андроид тв кутија 9.0,10.0 ,11.0 дека е тешко да се движите на некои Апликации со далечински како Netflix, како овие Апликации се главно дадени за таблети и мобилни телефони, кои имаат екран на допир за прилагодувања или глувчето.Можете да се поврзете на глувчето или безжична тастатура за да се контролира. 4、Резолуции—Сега повеќето од ТВ кутии (вклучувајќи ги сите ТВ кутии се продаваат од страна на cosycost) поддршка 4 K резолуција, што е основна функција.Некои производи поддршка 6 K / 8 K резолуција.Ве молиме потврдете дека ако вашиот ТЕЛЕВИЗОР поддржува 4 K / 6 K или 8 K резолуција или не, во Меѓувреме,ако видео сте играле поддржува 4 K 6 K 8 K резолуција, потоа на тв кутија, исто така, поддршка 4 K или 6 K 8 K. 5、тастатурата треба да биде reconnected—ве Молиме обидете се да се поправи го кодот за тоа, притиснете FN прво, не ослободи, и притиснете FN+F1 заедно , по сино led светло покажува, отпуштете ги копчињата се стави во usb приемник, по сино led светло не е блескави, тоа значи поправка код е успешна. 6、Ако вашиот ТВ кутија треба да се рестартира по период на користење, тоа може да биде дека некои од апликациите што се инсталирани не се компатибилни или некои податоци е оштетена.Препорачливо е дека "фабричките податоци за обновување" во подесувањата. 7、Според кој Wi Fi рутер може да имате,Каде што 802.11 n рутер теоретски може да се постигне блиску to100mbps или повеќе, тоа, најверојатно, ќе биде помалку како што се добива.Вие веројатно може да се постигне побрзо брзини со 802.11 ac рутер, која може да (теоретски) се постигне 10-100mbps.Јас велам, теоретски, затоа што секој систем има недостатоци и броеви објавени се СИТЕ произведени во убаво случај сценарија.Wi Fis теоретска брзина е 8-10 пати побрзо од реалната брзина, што е методот на пресметка.Надевам дека ова ви помага.Поддржува 4 K x 2К до 60fps.Високиот машина конфигурација обезбедува на корисниците подобро искуство на ултра-брзо трчање брзина и стручна обработка на слика способност.Забелешка : ве Молиме потврдете дека ако вашиот ТЕЛЕВИЗОР поддржува 4 K резолуција или не, во Меѓувреме,ако видео сте играле поддржува 4 K резолуција, потоа на тв кутија, исто така, поддршка 4 K.Ако сакате да уживаат во 3 D филмови на вашиот приватен домашен театар,Ќе треба да се подготви ТВ поддршка на 3 D видео формат и еден пар на 3 D очила во исто време.Андроид 10.0 тв кутија поддржува безжична прикажување на екранот технологија Airplay/DLNA/Air Screen.По поврзани Wi Fi, прикажување на екран на вашиот паметен телефон или таблет КОМПЈУТЕР на ТВ, уживаат играње игри и гледање филмови на big screen.C10 Андроид ТВ Кутија има вграден Bluetooth 4.1 функција, брзо да го поврзете вашиот bluetooth уред, како што се телефон, безжична тастатура, глувче, gamepad, слушалка, говорникот и така натаму.Лесно да уживаат во еден нов модерен паметен живот.USB 3.0 е многу пати побрз од USB 2.0.Тоа може да префрлувате голем капацитет датотеки на складирање стапки дефинирани од страна на уреди за складирање, исто така, може да се оптимизира на машината да се намали потрошувачката на енергија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите