.

.

Ogx Argan Масло На Мароко Спреј за Коса 8 Унца (Мулти-Корист) (267ml) (Пакување од 6)

Ogx Argan Масло На Мароко Спреј за Коса 8 Унца (Мулти-Корист) (267ml) (Пакување од 6)

мислење на клиентот:

DEN 1166.40
Достапност
Во достапна форма

6 Парчиња - 8 Унца (267ml).Исполнет Со Argan Масло Од Мароко И Свила Протеини.Додава Сјај И Ја Задржува Текстура,.Штити Влакно Од Топлина.OGX Дополнителна Сила Argan Масло на Мароко Мулти-Корист Hairspray е мулти-цел топлина заштита спреј + anti-frizz спреј кој обезбедува мекост, сјај, & нежна задржете.Оваа argan масло, спреј за коса мешавина оди на светлина и суво да задржете лета-aways и задржи кадрици и бранови во место.Се тресат добро пред употреба.Спреј целиот сува коса од околу 8-12 инчи далеку да им даде светлина задржете мека и свиленкаста чувствуваат, без трага од crunchiness или frizz.Добиете светлината текстура и тело со свилен мека чувствуваат.Секојдневно стил навистина може да се стави на топлина на, и оваа термо заштита и механичка заштита спреј за коса помага да се победи.Заштита на косата против стил топлина, а исто така се добива сјај, мекост, и заштита од влага загуба.Директно од Мароко, богато и негување на Argan масло има долга историја на ревитализација на косата со витамин Е и антиоксиданси.Оваа топлина заштита спреј за коса е со гордост се направени со сите добри нешта и не sulfated surfactants, исто така, безбедни за боја-да се третира и хемиски третирана коса.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите