.

.

QDY Стигнале Куче Поводник Еден Раце Кочница за Заклучување Пет Одење Поводник 16Ft/26Ft Силни Најлон Кабелот со Измет Торба Диспензерот за Средни и Големи Мало Куче,7 По

QDY Стигнале Куче Поводник Еден Раце Кочница за Заклучување Пет Одење Поводник 16Ft/26Ft Силни Најлон Кабелот

мислење на клиентот:

DEN 1783.20
Достапност
Во достапна форма

✔[ 360°Метежот-Слободен ] : куче поводник 360°Метежот-Бесплатно обновување на систем кој им овозможува на јаже да се скала слободно без притискање,направи куче поводник retraction повеќе лесно и без проблеми во било кој агол што ви даде домашно милениче повеќе слобода без ваша контрола. ✔[ Ергономски Дизајн ] : Ергономски дизајн на куче обука поводник се справи, може да донесе поудобно искуство кога долго време одење, обука, џогирање. ✔[ Една рака Операција ] : Сигурен заклучување, прошетка на вашето куче слободно во отворен простор со една рака сопирање, ослободување и враќање систем, кој им овозможува на куче поводник да се прилагоди на удобно должина со леснотија. ✔[ Измет Торба Носителот ] : Измет торба фармацевт користење тока дизајн, можете лесно да ги отстраните или да го инсталира измет торба фармацевт.Пополнување на се тркалаат измет торба пред да одат надвор, цивилизирани патување е поудобно. ✔[ Висок Квалитет Работа ] : Користење на ABS пластика тело се зајакне куче стигнале поводник, анти-лизга гумени се справи со гаранција куче поводник едвај се лизга надвор од вашата рака, шифрирана најлон Лента обезбеди повеќе влече, погоден за мали, средни и големи кучиња, puppies, раси.Употреба метод : 1. Избегнувајте влечење премногу долго јаже во комплексна средина или слогови дел без осветлување, парк или заедница, со цел да се избегне вкусовите или ликвидација .2. Фатете се справи и задржете го куче puller, така што со јаже може да биде пуштен со насоката на кучето е движење, и куче можат да уживаат во најдобрите слобода на movement.By притискање на стоп копчето, можете да го запрете вашето куче е трчање и нека се движи во рамките на вашиот утврдени опсег .3. Ако контролата за повикување не може да се притисне, тоа е затоа што на копчето е само да се залепи на диск заб.Вие само треба да се повлече од јаже, малку да притиснете тоа.Во не итни ситуации, не со сила копчето за заклучување кога кучето одеднаш јури надвор или работи брзо.Ова ќе го оштети внатрешниот механизам, исто како и ненадејната обратна опрема кога возилото се движи напред нормално.Прашања кои имаат потреба од внимание : 1. Ве молиме не им даде на децата и доенчињата шанса да се поврзеш поединечно, па како да се избегне случајно повредата кога лента е рана и рециклираат .2. Не се повлече домашни миленици надвор од означените тежина .3. Избегнувајте миленици гризењето на трактор појас и сечење на лента, со остри агли. 4. Овој производ е опремен со силни пролет.Ве молиме не расклопување тоа да се избегне оштетување на Пакетот вклучува : 1 x Куче стигнале leash1 x Фармацевт (не се вклучени кеси за отпадоци).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите