.

.

2 Поврзување на Блокови Quilting Матрицата со QCI - EK40

2 Поврзување на Блокови Quilting Матрицата со QCI - EK40

мислење на клиентот:

DEN 1204.80
Достапност
Во достапна форма

Направени од mylar пластика.Обновливи и перат.Може да се користи со pounce подлога или обележување на пен.Совршено решение за вашата quilting проекти и може да се користи во вашиот друг занает проекти како што се слика или везови.Целокупната Матрицата мерки 13" x 4". 2 инчен Поврзување на Блокови Quilting Матрицата со QCI - Ek40 Овие stencils од QCI се корисен на толку многу начини.Нив ги користат за quilting, на ѕидовите, завесите, мебелот, или облека.Направени од пластика, тие може да се користат одново и одново, и лесно може да се чистат со користење на сапун и вода.Овие stencils варираат во големина од 1" 13" и доаѓаат во различни обрасци, вклучително и цвеќиња, срца, и сложена граница дизајни.Така без разлика на тоа што ќе ги користите за, без разлика дали тоа е quilting или други занаети, овие stencils се сигурни да дојде во рака, повеќе од еднаш!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите