.

.

ENERLITES Елита Серија Декоратор Receptacle Штекер Детето Безбедно Подесувате-Отпорни, Само-Заземјување, Станбени Одделение, 15A 125V, УЛ Наведени, Ѕид Вклучени, 61501-TR-GDWBP, Брусен

ENERLITES Елита Серија Декоратор Receptacle Штекер Детето Безбедно Подесувате-Отпорни, Само-Заземјување, Станбени

мислење на клиентот:

DEN 455.76
Достапност
Во достапна форма

Штекер лице има мазна и мат метален заврши; подигнете елеганција во вашиот простор со појавување бранеа текстура ѕид плочи, вклучени.Супериорен дизајн декоратор места од нашата Елита Серија.Погоден за станбени објекти, како што се куќи, станови, апартмани, condominiums и за комерцијална употреба во корпоративни објекти, хотели и ресторани.Плитки тело дизајн се вклопува стандард делница кутии.Назад insert и од страна на терминал жици (бакар само).Пауза-off гипс уши.Димензии : 4.09" H x 1.31" L x 1.10" D. Трајни изградба направени од високо влијание-поликарбонат отпорен на термопластични покрие и тело за долг животен век.Си игра-отпорни (TR) кутиите на двата краја ги спречи несаканите објекти од тоа да биде вметнат.Лесна инсталација со инструкции се вклучени.Во согласност со 2017 NEC Член 406.12 за подесувате отпорни на кутиите на двата краја. 15 A 125 V, 5-15 R, само-заземјување.UL94, V2 Оценка, 1 година Гаранција, УЛ Наведени.ENERLITES 61501-TR подесувате-отпорни декоратор кутиите на двата краја се погодни за станбен и некои комерцијални апликации.Места се јасно означени со спецификации на усогласеност со UL на предната страна на штекер, обезбедување брз и лесен пристап за инспекција.Направени од високо-квалитетни материјали и изграден за да трае.Вклучени во кутија : Декоратор Штекер Бранеа Ѕид Plate Installation Инструкции 1 Година Гаранција Технички Спецификации : 15, 125 V 5-15 R во Согласност со 2017 NEC Член 406.12 Димензии : 4.09" Висина x 1.31" Должина x 1.10" Длабочина Прифатливо Жици – AWG #12 и #14 за рамо, 15 BR коло и #14 за притисни жици само Оперативни Temp – Од -104°F (без влијание) да 167°F максимален непрекинат, UL94 V2 Оценка УЛ Наведени.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите