.

.

Експлозија Доказ Штекер - 20 Amp Отценети

Експлозија Доказ Штекер - 20 Amp Отценети

мислење на клиентот:

DEN 1315.20
Достапност
Во достапна форма

ЕПО-20 A-ДЕ-1.2-250 V.Експлозија доказ штекер - 20 amp номинална(-ќорсокак-1/2 инч-250vac).на Ларсон Електроника епо-20a експлозија доказ штекер обезбедува трајно и сигурно водоотпорна струја за преносни или стационарен електрични Уреди и опрема во места каде опрема е подложен на влажни и корозивни средини.Изберете 125 V 1 hp или 250 V 2 Hp.Оваа 20 amp номинална моќност receptacle е идеален за операторите кои бараат висок квалитет, влажни област номинална моќност receptacle погоден за употреба во индустриски и производствени апликации.Оваа единица е моќ receptacle е изградена на бакар слободни алуминиум и домување е malleable железо.Единицата е фабрички запечатени и било искрење е безбедно да се содржани со внатрешноста на receptacle.На receptacle контакти се длабоко вдлабнати да се избегне случајно контакт и нема да бидат полни со енергија од страна на не експлозија доказ приклучоци за да се зачува експлозија доказ заштита во опасни средини.Обичните локација приклучоци не ќе ја активирате оваа експлозија доказ receptacle.Железо домување е завршена во тројна грб Цинк electroplate, chromate и епоксидна прав грб додека receptacle е завршена со епоксидна прав грб.Овој модул е дизајниран да издржи влажни и корозивни услови, како што се оние кои се наоѓаат во доковите и shipyards и доаѓа со пролетта натоварени receptacle вратата за да се спречи ingress на вода и загадувачи кога единицата не е во употреба.Епз-20a моќ receptacle е изградена на не предизвика алуминиум и заврши со епоксидна боени додека домување е изграден на тројно обложени malleable железо за издржливост и додаде отпорност на корозија.Внатрешната receptacle plug контакти се изработени од месинг и со цел да се одржи постојан притисок по целата своја должина за супериорен конективност.Приклучокот receptacle е длабоко вдлабнати за да спречите случајно контакти и се наменети за пресврт заклучување plug вметнување да обезбеди безбедни конекции.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите