.

.

CEP Мажите Екипажот Сече на Атлетските Перформанси Работи Чорапи - Средината Намали Чорапи

CEP Мажите Екипажот Сече на Атлетските Перформанси Работи Чорапи - Средината Намали Чорапи

мислење на клиентот:

DEN 318.48
Достапност
Во достапна форма

Еластична.Машина За Миење.CEP Средината на-Намалување на Чорапи : се Вклопува само под теле за членови на екипажот должина висина.Минималистички дизајн овозможува поголема чувствуваат во подножјето кревет.Овие лесни чорапи се совршени за секојдневните работи, reduceing испотени нозе и топли места.Поддршка Чорапи : Поместена амортизирање и лесна пети-затворање оптимизира comfortability и да се обезбеди заштита против плускавци.4-инчен ткаенината висина обезбедува точно глуждот стабилност, додека намалување на глуждот замор кога се работи и обука.Компресија : 20 mm Hg компресија намалува нога оток, го забрзува заздравувањето и ја поддржува зголемување на циркулацијата на крвта.Екипажот сече дизајн се однесува точно на технологијата за компресија за кои се обезбедува поддршка и стабилност за глуждови и ахил.Удобноста & Квалитет : Compressive влакна поддршка удобно се вклопуваат, изграден да трае со нашите високо-технолошки синтетички влакна.Медицински одделение compressive влакна задржат сила и издржливост преку најтешките услови.Најдобри бара спортски активности. 85% Polyamide (Најлон), 15% Elastane.CEP Кратки Чорапи функција metatarsal компресија во средината на нога регионот и одговара како ракавица за врвен комфор.CEP Кратки Чорапи се совршен сите-rounders и може да се носи за сите спортски перформанси, вклучувајќи работи, голф, фудбал, и повеќе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите