.

.

КУРТ 23179 Балистички-Одделение Најлон Универзална Приколка Јазик Кодот

КУРТ 23179 Балистички-Одделение Најлон Универзална Приколка Јазик Кодот

мислење на клиентот:

DEN 664.80
Достапност
Во достапна форма

СИГУРЕН БЕЗБЕДНОСТ.За да помогне да се заштитат вашиот приколка од кражба, оваа приколка за заклучување е направен од балистички-одделение најлон и карактеристики dual-ratcheting систем на заклучување.Тој е дизајниран за да се спречи приколка, топката од тоа да биде вметната во приколката спојка.ЛЕСНО ДА СЕ РАБОТИ.Оваа приколка јазик заклучување има тешки-должност се погледне за да ги одврати кражба, и користи едноставни 1/4-претвори се заклучува активирање на погодно за заклучување и отклучување како што е потребно.РАЗНОВИДЕН.Со универзален дизајн, оваа приколка спојка за заклучување одговара на повеќето приколка јазици.ВДП.Внатрешните компоненти на оваа приколка јазик за заклучување може лесно да бидат заштитени од елементи со вклучени вдп прашина капа, додека целиот спојка за заклучување е заштитена од корозија со трајни чекан-тон епоксидна заврши.ДВЕ КОПЧИЊА СЕ ВКЛУЧЕНИ.За ваша погодност, две копчиња се опфатени со оваа приколка јазик за заклучување.Можете да држат резервни копче во дискретна локација за итни случаи, или да ја даде на некој пријател за корисни пристап.Понекогаш безбедност pin и спојка latch се само не е доволно за да се задржи вашите играчки безбедни.Додека КУРТ безбедност иглички и спојка брави се направени за да се задржи вашата спојка безбедно latched на вашиот приколка топка, тие не се замена за заклучување моќ обезбедени од страна на КУРТ приколка за заклучување.КУРТ приколка брави се дизајнирани за да додадете безбедност на вашиот приколка и влечење опрема.Наместо само задржување на спојка latch механизам, КУРТ приколка спојка брави се всушност дизајнирани да го заштитите вашиот приколка од кражба кога тоа не е hitched до вашето возило.Оваа приколка заклучување карактеристики цврсти, челик, прекалени хардвер и балистички-одделение најлон тело за траен сила и отпорност на елементите.Dual-ratcheting систем на заклучување, лесно обезбедува вашиот приколка со вметнување во спојка и преземање на местото на приколка топката.Оваа КУРТ приколка за заклучување е клучот-управувана и карактеристики на универзалната се вклопуваат да се приспособат на различни couplers.Сите КУРТ приколка брави вклучуваат две копчиња во секој пакет.Заштита на вашиот брод, вашиот camper и дури и вашиот комунални приколката на вистински начин со КУРТ спојка за заклучување.КУРТ нуди комплетна линија на влечење додатоци за да можете целосно да уживате во вашата страст!.Со сè, од сопствени приколка hitches и приколка инсталации за 5 тркала hitches и товар превозници, имаме влечење опрема треба да се направи поголемиот дел од секоја авантура.Без разлика дали сте на работа, играње или пак малку од двете, КУРТ влечење производи им овозможи на вас и на вашите членови на екипажот да се направи спомени кои ќе траат цел живот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите