.

.

Amana Алатка 51411-К-5, 5-Pack Spektra Обложени SC Спирала O Единствен Flute, Пластични Сечење 1/8 D x 1/2 CH x 1/4 SHK x 2 Инчи Долго и До Намалување на CNC Рутер Битови со Огледало Заврши

Amana Алатка 51411-К-5, 5-Pack Spektra Обложени SC Спирала O Единствен Flute, Пластични Сечење 1/8 D x 1/2 CH

мислење на клиентот:

DEN 4704.24
Достапност
Во достапна форма

Солидна Карбид.Предности на Огледало-Крај : Spektra Екстремни Алатка Живот Слој; остар Жилет најсовремена; Напор чип отстранување; Помага во спречување на чип ре-заварување; се Протега алатка живот; Исклучителни намали квалитетот; Dissipates топлина добро и го спречува топење;.СПЕЦИФИКАЦИИ : Насока : До-Сечење; (Г) Дијаметар : 1/8; (Б) Висина на Сечење : 1/2; (г) месо тело : 1/4; вкупна Должина (L) : 2; Тип : n ACo Керамички Слој; Флејта : 1;.Пластични рутер сечење делови се направени од страна на Amana Алатка, водечките производители на висок квалитет на дрво сечење алатки.Amana Алатка 51411-К Spektra Обложени SC Спирала 'O' Еден Flute, Пластични Сечење 1/8 D x 1/2 CH x 1/4 SHK x 2 Инчи Долго и До Намалување на CNC Рутер Малку со Огледало Заврши користи највисок квалитет на под-micrograin карбид, има посебен заштитен раб-за обработка на системот и карактеристики супер високо полиран најсовремена со единствена огледало заврши, што резултира во чисти парчиња, супериорен површина и подолго алатка живот.Спиралата О flute острат/завршувањето на процесот се зголемува хранат стапки, овозможувајќи за повеќе линеарни нозе изнесе во помалку време.Одличен за : Пластични, Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), Acetal, Акрилик, Alupanel, Кополимер, Coroplast, Брановидни Polypropolyene, Correx Одбори, Delrin, Етилен Винил Ацетат, Пена Одбор, Gatorfoam, Висока Густина Полиетилен (HDPE), Големо Влијание Полистирен (КОЛКОВИ), Кралот Color Core, Ниска Густина Полиетилен, Lucite, Механички / Инженерните Пластика, Нитрилна Гума, Најлон, Полиетилен Терефталат Гликол (PETG), Плексиглас, Полиетилен (PE), Полиетилен Терефталат (PET), Поликарбонат, Полипропилен (ПП), Поли (метил methacrylate), Цврсти Површини, Styrene Acrylonitrile, Styrene Butadiene Гума (СДР), Styrene Isoprene-Styrene (SIS), Тефлон, Термопластични Полиолефин (TPO), Ултра Висок Молекуларна Тежина Полиетилен (UHMWPE), Дрво.СПЕЦИФИКАЦИИ : Насока : До-Сечење; (Г) Дијаметар : 1/8; (Б) Висина на Сечење : 1/2; (г) месо тело : 1/4; вкупна Должина (L) : 2; Тип : n ACo Керамички Слој; Флејта : 1.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите