.

.

Слива Вратило Спојка, Сигурен Слива Цвет Спојка Енкодер, Индустриска Контрола Компоненти, за Stepper Мотори Encoders

Слива Вратило Спојка, Сигурен Слива Цвет Спојка Енкодер, Индустриска Контрола Компоненти, за Stepper Мотори

мислење на клиентот:

DEN 2061.60
Достапност
Во достапна форма

Слива цвет спојка енкодер има мали радијална димензии и мала тежина, која е погодна за средни и високо‑брзина опрема.Слива спојка окно е направен на висока јачина алуминиум, има одличен капацитет на носивост и долг животен век без подмачкување.Спојки обично се користи за да се поврзете серво мотори, stepper мотори, encoders, завртка дискови, машина платформи, итн.Флексибилност на спојување вратило отстранува стресот помеѓу моторот и возите компоненти.Изведбата на ова спојување е стабилен и сигурен, со добра шок апсорпција, амортизирање и електрична изолација својства.Опис : Вратило спојка Често се користи за да се поврзете серво мотор, stepper мотор, енкодер, завртка возење, машина платформа, итн.Вратило : Прибл. 6.35 x 10мм / x 0.3 0.4 in Length : Прибл. 30мм / 1.2 in Diameter : Прибл. 25мм / 1in Material : Алуминиум Вклучени во Пакетот : 1 x Вратило Спојка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите