.

.

Создаден Мерач Поставите Мерење Алатка Dial Индикатор Висока Точност Понесе Мерач за Внатрешни Дупка Големина

Создаден Мерач Поставите Мерење Алатка Dial Индикатор Висока Точност Понесе Мерач за Внатрешни Дупка Големина

мислење на клиентот:

DEN 532.80
Достапност
Во достапна форма

На moveable наковалната, од една страна и еден заменлив на друга страна , кој служи за поставување на понесе дијаметри.Овие серии го понесе мерачи се опремени со добро водење заштитна мост кој може да биде авто-центрирање точно и веродостојно.Оваа dial понесе мерач 's мерен опсег е 50-160mm.Лесно да се измери, и со висока точност, која е 0.01. На понесе мерачи се користи за да се измери внатрешни димензии на работа парчиња од компаративниот метод.Описи : понесе мерачи се користи за да се измери внатрешни димензии на работа парчиња од компаративниот метод.Овие серии го понесе мерачи се опремени со добро водење заштитна мост кој може да биде авто-центрирање точно и веродостојно, и мерење на опсег е 50-160mm Карактеристики : понесе мерачи се користи за да се измери внатрешни димензии на работа парчиња од компаративниот метод.Овие серии го понесе мерачи се опремени со добро водење заштитна мост кој може да биде авто-центрирање точно и веродостојно.На moveable наковалната, од една страна и еден заменлив на друга страна , кој служи за поставување на понесе дијаметри.Оваа dial понесе мерач 's мерен опсег е 50-160mm Лесно да се измери, и со висока точност, која е 0.01. Карактеристики : Материјал : Метал Тип : внатрешен дијаметар scale Measure опсег : 50-160mm Accuracy : 0.01 Тежина : 1211g Пакет се Вклучуваат : 1 x Мерач Rod1 x Мерач Head5 x Мерење Rod1 x Завртка Washer1 x Пластични Box Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите