.

.

uxcell 68mm Lead-free Лемење Железо Совет Замена 3.8 mm Ширина Лемење Совет Опрема за Заварување за Лемење Сребро 40W

uxcell 68mm Lead-free Лемење Железо Совет Замена 3.8 mm Ширина Лемење Совет Опрема за Заварување за Лемење Сребро

мислење на клиентот:

DEN 155.76
Достапност
Во достапна форма

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Lead-free).Вкупна Должина : 65 mm / 2.56 инчен; месо тело со Дијаметар : 3.6 mm; Совет Ширина : 2.3 mm; Одговара за Моќност : 30 W.Топлина брзо, добра способност да се откажам калај, не е лесно да се оксидира.Lead-free лемење железо совети може да носи повисока температура од оние нормалните совети.Совршено компатибилни со лемење совети на олово-слободни.Совети : ве Молиме обрнете внимание на надворешниот дијаметар за да се избегне mismatching.Спецификации : Совет Облик : Конусна-Правоаголни Tip Heating Стил : Надворешниот Heating Material : Легури, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Lead-free)Совет Ширина : 3.8 mm Tip Должина : 12mm Shank Дијаметар : 4.5 mm Total Должина : 68mm Fit за Моќност : 40 W Карактеристики : Lead-free лемење железо совети може да носи повисока температура од оние нормалните совети.Совршено компатибилни со лемење совети на олово-слободни.Топлина брзо, добра способност да се откажам калај, не е лесно да се оксидира.На жици-слободен лемење железо совети се подобри за животната средина.Совети : ве Молиме обрнете внимание на надворешниот дијаметар за да се избегне mismatching.Пакетот Вклучува : 1 x Лемење Совет.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите