.

.

Topsolar 8pcs Соларен Панел 100 Вати 12 Volt Monocrystalline Исклучување Мрежа Систем за Домови RV Брод 12V на Наполнетост на Батеријата

Topsolar 8pcs Соларен Панел 100 Вати 12 Volt Monocrystalline Исклучување Мрежа Систем за Домови RV Брод 12V

мислење на клиентот:

DEN 1079.76
Достапност
Во достапна форма

Макс излез : 8 x 100 W.Номинален напон (Вмп) 23 V.Номинална струја (Imp) 4.3 A. Open-коло напон (Voc) 27 V.Краток спој струја (Isc) 4.5 A. 8pcs 100 Вати Соларни ви овозможува да почне производство на слободен, чиста енергија од сонцето!Таа е наменета за основна компонента на off-grid 12 V сончевиот систем, тоа може да се работи за ГЕЛ, ЗАПЕЧАТЕНИ, ПОПЛАВЕНИ (Влажна Ќелија) на Батеријата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите