.

.

LMX M2x3mm Црна Легиран Челик Копчето Главата Хексадецимален Штекер Кап Завртки Гром ISO7380 100pcs

LMX M2x3mm Црна Легиран Челик Копчето Главата Хексадецимален Штекер Кап Завртки Гром ISO7380 100pcs

мислење на клиентот:

DEN 184.32
Достапност
Во достапна форма

Карактеристики на производот: ISO7380,Копчето Главата Хексадецимален Штекер Кап Завртки Болт,Хексадецимален-Внесете диск,Стандард серија на метрички заедничка нишка.М2 x 3мм Производ Димензии:【Навој дијаметар】2mm/0.079",【Завртка Должина】3мм/0.118",【Завртка Теренот】0.4 mm / 0.016" ,【Завртка глава дијаметар】3.4 mm/0.134 ",【Завртка главата висина】1.3 mm/0.051 ".број на елементи / item пакет количество:100 Pcs / 1 Пакет.Производ материјал:Легиран Челик,Оксидација blackening.Одделение 10.9 е оценката на висока јачина болт за притисок имајќи конекција.Неговиот дизајн вредност на затегнувачка цврстина е 500 MPa и стриже сили 310mpa.Самиот производ, исто така, има одредени анти - ' рѓа функција.Технички Параметри ★ Бренд:LMX ★ Текстурата на материјалот:Легиран Челик ★ Одделение : 10.9 ★ Боја:Црна ★ Главата тип:Копчето Главата Хексадецимален Штекер ★ Тип:Хексадецимален-Копче ★ Модел:ISO7380 ★ Навој Дијаметар-Теренот:М2-0.4 ★ Навој дијаметар:2mm / 0.079" ★ Завртка Теренот:0.4 mm / 0.016" ★ Завртка глава дијаметар:3.4 mm / 0.134" ★ Завртка главата висина:1.3 mm / 0.051" ★ М2-0.4 Појавување должина: 3mm(0.118")/4mm(0.157")/5mm(0.197")/6mm(0.236")/8mm(0.315")/10mm(0.393")/12mm(0.472")/14mm(0.551")/16mm(0.630")/18mm(0.709")/20mm(0.787") ★ Пакет се вклучени:100pcs.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите