.

.

Bodum Асам, Двоен Ѕид од Стакло, Поставени на 2, на 0,4 l, 13.5 мл., Јасно

Bodum Асам, Двоен Ѕид од Стакло, Поставени на 2, на 0,4 l, 13.5 мл., Јасно

мислење на клиентот:

DEN 1091.28
Достапност
Во достапна форма

Двоен ѕид чаши направени од устата разнесени borosilicate стакло.Двоен ѕид дизајн изградба чува топли пијалаци топли и ладни пијалоци ладно.Кондензација-слободни.Добитник е на повеќе производот награди за дизајн.Нашите Асам, двоен ѕид стакло колекција дизајн иновации.Овие (0.4 L, 13.5 мл.) очилата се направени од ултра-светлина, топлина отпорни, устата-разнесени borosilicate стакло.Нивниот уникатен двоен ѕид дизајн создава високо ефикасни слој на изолација што ги држи топли пијалаци топла без гори прстите и ладни пијалаци ладни без неуредна кондензација.Очила се достапни во различни големини за совршено рамка espressos, cappuccinos, пиво и Iced пијалоци, засекогаш елиминирање на потребата за увеселителен парк.Докажува дека дизајнот работи кога формата ја следи функцијата, овие термо очила веќе беше награден со две престижни Меѓународни Награди за дизајн на : Меѓународниот ако Производот награда за дизајн 2005 "за нивната чиста и минимална дизајн" и materialica награда за дизајн 2004 "за користење на познат материјал во иновативен начин." На Bodum Асам, двоен ѕид очила може да се користи за ладни или топли пијалоци.Неговиот уникатен дизајн е привлечен за око кога исполнет со вашите омилени пијалоци.Со својот двоен слој на borosilicate стакло таа се појавува како иако течни лебди во рамките на стакло.Тие не ќе пот кога се полни со ладни пијалоци, така да не ќе мора да се користи увеселителен парк.Двоен ѕид создава термички ефект, помага да се задржи вашата ладни пијалаци ладни и вашите топли пијалаци топло подолго време.Овие устата разнесени очила се возбудлива производ за секој дом, ресторан и кафе и да се дефинитивно разговор парче.Двоен ѕид, исто така го прави за убаво votive свеќа носителот, елиминирање на восок spills, како и потребата за увеселителен парк.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите