.

.

Колумбија Деца' Snuggly Bunny Bunting

Колумбија Деца' Snuggly Bunny Bunting

мислење на клиентот:

DEN 1455.60
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.МЕКА НАДОЛУ ТОПЛИНА : Одговорно извори, нашите супер лофт 450 Пополни Моќ Надолу изолација cradles бебиња во нежна топлина, без разлика колку е ладна тоа може да биде надвор.КАДИФЕН МИКРО РУНО НАДЕЖ : ентериерот худ и арм sleeving се наредени со мека кадифена микро руно за таа дополнителна топлина и удобност против нежна кожа.ЦЕЛОСЕН КОМПЛЕТ : Поклопецот над раката и нозете куќишта обезбеди благата плик совршен за одмор или спиење кај малите деца.ЦЕЛОСНА ДОЛЖИНА ПАТЕНТ GUSSETING : Патент gussets заедно со рефлексивни безбедност акценти им помагаат на родителите да се одморат лесно со среќни, насмеани бебе (или деца) во средината на harshest на елементи.Имаш скапоцени малку што да се заштити, имаме крајната слатко-преоптоварување решение.Дизајнирано за да ги задржи вашето дете топло, среќни и пријатна во тешките зимски временски услови.Ќе се најде на Snuggly Bunny bunting само дека.. snuggly.Snuggly за вас, snuggly за вашето бебе премногу.На Snuggly Bunny има отпорен на вода Microtex Лајт II Тафт школка, и супер меки microfleece наредени худ и ракавите.Приложените худ и поклопецот над раце и нозе quiltings, се задржи вашето дете совршено топло внатре со мека, а сепак лесен за чистење на тафт за нежна кожа.Целосна должина асиметрични патент го прави за лесен влез, излез, и пелена промени.Вашите малечки ќе бидат сите насмевки кога се во комплет до овој bunting.Овие buntings се нудат во мноштво од бои, дезени и големини, од новородените деца преку возраст.Да се обезбеди да добие вистинската големина, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата за вашето дете големина и опсег на тежина.Imported Shell : 100% најлон.Обвивка : 100% полиестер.Изолација : 450 Пополни Моќ Надолу Изолација, RDS Уверение.Zippered затворање.Машина За Миење.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите