.

.

Angelcare 3-во-1 AC327 Бебе Монитор, со Следење на Движењата, 4.3 Видео & Sound

Angelcare 3-во-1 AC327 Бебе Монитор, со Следење на Движењата, 4.3 Видео & Sound

мислење на клиентот:

DEN 3719.76
Достапност
Во достапна форма

Безжичен Бебе Движење на Сензорот Подлога со 4 прилагодлива чувствителност нивоа.По 15 секунди не признаваат движење, мониторот ќе се огласи прелиминарна beep да rouse вашето бебе.Алармот ќе се огласи по 20 секунди ако нема движење е откриен.Чистење само со сува крпа.Контакт-слободен бебе движење за следење.Визуелни и факултативниот коишто се слушаат "штиклирајте" движење индикација.На Angelcare® AC327 Бебе Движење Следи со Звук, Видео и 4.3" Екран во Боја е сигурен и доверлив бебе нега од суштинско значење.Нашите Движење на Сензорот Подлога е дизајниран да бидат ставени под вашето бебе е душек, каде што ќе смисла дури и на најмалите движења.Ќе се детектира движење во целост контакт-слободни и карактеристики 4 прилагодлива чувствителност нивоа за персоналните подесување врз основа на душек и животната средина.Матичната Единица карактеристики на собна температура дисплеј, кој е надополнет со боја-промена на температура на екранот во Градинка Единица.Дополнително, двонасочна аудио разговор назад им овозможува на родителите да ги смири своето бебе, кога тие треба пријатна.По 15 секунди не признаваат движење, мониторот ќе се огласи прелиминарна beep да rouse вашето бебе.Потоа, ако нема движење е откриен по 5 повеќе секунди, алармот ќе се огласи да ве предупредува.Додека Angelcare има намера да обезбеди мир на умот на нашите потрошувачи, следење на недоносено бебе или бебиња се смета дека се изложени на ризик треба да се врши само под надзор на лекар или здравствен работник.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, ублажување, лечи или спречување на било која болест или состојба.Овој монитор НЕ треба да се користи за да се спречи Ненадејна Доенечка Смрт Синдром (SIDS).Нашите Angelcare Бебе Набљудувачите се 100% независни уреди кои не се поврзе на вашиот паметен телефон или друг уред.На овој начин, можете да го користите вашиот телефон како ви се допаѓа и да се релаксираат, да се знае Матичната Единица е сигурен да пренесува податоци.Без стан дефект затоа што на новиот оперативен СИСТЕМ верзија ослободување, нема интернет исклучувањето.Можете да бидете сигурни дека вашиот Angelcare Следи секогаш ќе биде тука кога ви треба.Ние сакаме нашите бебе набљудувачите да се користи на сите времиња, а не само кога има интернет конекција.Нашето бебе монитори може да се користи во куќа, хотел, или само во посета, додека има електрична енергија!.На бебешка кожа е потенка отколку на возрасните кожата, и пауза во нивната кожа бариера потенцијално би можеле да предизвикуваат воспаленија, алергии или други заболувања.Ова е причината зошто ние исклучиво понуда не-погоден за носене уред знаеме бебето нема да добие иритација од еден погоден за носене tracker.Безжичен Сензор на Движење Подлога е откривање на бебето е движење од под креветчето душек.Вие не треба да инсталирате уредот на вашето бебе секој пат кога ќе го стави во кревет.Само се сврти на движење откривање од Градинка Единица или на Родител Единица и да добијат мир на умот што го заслужуваат.Нашите движење следи само ќе алармот ако вашето бебе не потег за 20 секунди.Angelcare верува дека родителите треба да бидат во можност да се релаксираат, без одделување од премногу информации.Значи, вие само ќе бидат информирани кога вашето бебе навистина има потреба од вас.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите