.

.

Muf Цветен Контактна Леќа Случај 5 Пак,Мини Контактни Леќи Впие Складирање Комплет со Tweezer,Леќа Смена и Inserter Алатка,Двојно-биро Дизајн,Преносни Контактна Леќа Сад за ?

Muf Цветен Контактна Леќа Случај 5 Пак,Мини Контактни Леќи Впие Складирање Комплет со Tweezer,Леќа Смена и Inserter

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

【Двојно-биро Дизајн】Нашата контакт леќи случај е двојно-layer дизајн.Излизгајте го напред и ќе го одвои два слоја.Горниот слој е контакт сад за контактни леќи или обоените контакти.Долниот слој е за tweezer и контакт леќи смена.По употреба,само притисни на контакт сад назад како што е.ОНА што Е уште поважно,може да се остави на сад како самостојна парче да се користи како додаток за бекап кога ќе одат надвор. 【Лесен и Пренослив】Секој контакт случај тежи само 0.028 бл.2.36 инчи во должина,1.13 инчен во ширина и 0.89 инчен во висина.Многу светлина и да зачувате простор без разлика носите во вашиот џеб,чанта,чанта или за складирање во вашата фиока.Одлично за патување,бизнис патување или надвор активности. 【5 Шарени Контактна Леќа Случаи во најголемиот Дел】Како што треба да го замени контакт случај на секои 1-3 месеци за добра око хигиена,нашиот 5 pack контакти случај ќе биде од голема вредност за една цела година замена.Нашата пакет вклучува 5 шарени слатки контакт случаи големо.Транспарентен,розова,небо сина,зелена и светло жолта.Можете да одговара на овие бои, како ви се допаѓа. 【Контакт Патување Случај Комплет】Оваа мини контактна леќа комплет е мала, но има секој контакт леќи додатоци потребни.Вклучуваат еден контакт сад,еден контакти tweezer и еден контакт смена.На tweezer е во комбинација со гума да ги заштитите вашите леќи.На смена е дизајниран со 45 степен навалување за полесно носење контакти. 【Трајни и Течење-доказ】Нашата контакт со очите случај е направен од ПОЛИПРОПИЛЕН.Издржливи и здрав.Течење-доказ дизајн,нема да се грижите за контакт решение протекување надвор и да ја добиете вашата работи влажни."L"и"R"се јасно означени на врвот на контакт сад за практично користење.Muf двојно-биро контактна леќа случај е погоден за патување,бизнис патување или други активности надвор.Секој случај е толку компактен и лесен и можете да го носат.Само да се стави тоа во вашата чанта,чанта или дури и вашиот џеб.Тоа е течење-доказ дизајн така што немора да се грижите за контакт решение протекување надвор и направете ја вашата работи влажни.Двоен-биро ДизајнПостојат 2 слоеви.Еден за контактна леќа,други за контакт на смена и tweezer.Лесно да се одвојат.Голема Вредност ПакетНашата пакет вклучува 5 шарени слатки контактна леќа случаи во рефус.Секој контакт случај е посебно пакување,и вклучуваат 1 x контакт сад,1 x контакти tweezer и 1 x контакт смена.Идеален Back-up Случај-Кога посебен контакт случај,контактирајте со сад може да се земе како поединец додаток.Идеален врати за вас.Добар КвалитетИзработени од ПОЛИПРОПИЛЕН.Издржливи и здрав.Спецификација : Пакет Вклучуваат : 5 x шарени контактна леќа случај,5 x контакт контејнери,5 x контакт removers,5 x помош на пинцета.Секој Контакт Случај Тежина : 0.028 бл.Секој Контакт Случај Големина : 2.36 x 1.13 x 0.89 инч.5 Бои : Транспарентни,розова,небо сина,зелена,светло жолта.Совети : 1.Ве молиме чисти контакт патување комплет пред првата употреба.2.Препорачливо е да го замени случај на секои 1-3 месеци, да ги задржи вашите контакт чисти.

Клучни карактеристики

--Package Include:
5 x colorful contact lens case,5 x contact containers,5 x contact removers,5 x tweezers.
--Each Contact Case Weight:
0.028 bl.
--Each Contact Case Size:
2.36 x 1.13 x 0.89 inch.
--5 Colors:
Transparent,pink,sky blue,green,light yellow.
1.Please clean the contact travel kit before your first use. :
2.It is recommended to replace the case every 1-3 months to keep your contact clean. :

Им се допаѓа и на купувачите