.

.

5 Боја Мини Кутија Сад Контактна Леќа Носителот Преносни Мини Симпатична Контактна Леќа Комплет за Патување Погоден за Домашни и Патување(03# Црна)

5 Боја Мини Кутија Сад Контактна Леќа Носителот Преносни Мини Симпатична Контактна Леќа Комплет за Патување

мислење на клиентот:

DEN 117.36
Достапност
Во достапна форма

【 МАТЕРИЈАЛ】Џеб Големина Мини Контактна Леќа Случај Патување Комплет е направен од висок qualitied материјал, кој е издржлив и добар изглед.Зелена и животната средина, nontoxic, може да се користи постојано, чување на вашите контактни леќи на камерата е чист. 【 МАТЕРИЈАЛ】Џеб Големина Мини Контактна Леќа Случај Патување Комплет е направен од висок qualitied материјал, кој е издржлив и добар изглед.Зелена и животната средина, nontoxic, може да се користи постојано, чување на вашите контактни леќи на камерата е чист. 【РЕФЛЕКСИВНИ ПОКРИЕ ДИЗАЈН】Мини Контактна Леќа се Рефлексивни покрие дизајн, кој е нежен и убав изглед, нека лице fondle admiringly.безбедно чување на контактни леќи и да ја задржите на вашите контактни леќи чисти и чиста. 【ИНДИВИДУАЛНИ ПАКЕТ 】 Контактни Леќи е Индивидуални пакет држи на контактни леќи повеќе чисти, модерен и хигиенски.На запечатување дизајн на Патување Контактна Леќа Случај има одлична запечатување перформанси и може да ја спречи overflow. 【ПРЕНОСНИ】совршен контакт леќи случај сет за дома или патување употреба.Мали во големина и лесен во тежина, лесно да се носат и чиста.Чувајте ги во вашата торба, чанта,или било сметководствена сад.Погоден за дома или патување употреба. 【 КУТИЈА ВКЛУЧУВААТ】контактната леќа случај сет вклучува посебна нега течни шише, контактна леќа случај, пинцети, кој е од основна алатка за да се задоволат вашата потреба.Симпатична Контактна Леќа Носителот Мини Кутија Сад е исклучителна и практичен случај.Овој вид леќи кутија е изработен од пластика, ecofriendly и antishock.Тоа е професионално дизајнирана за да ги зачувате контакт Леќи.Тоа вклучува специјални огледало, старечки течни шише, двојно кутија, пинцети, налепница, целиот сет е предвидено да се исполнат различни потреби.Карактеристики : 【 МАТЕРИЈАЛ】Џеб Големина Мини Контактна Леќа Случај Патување Комплет е направен од висок qualitied материјал, кој е издржлив и добар изглед.Зелена и животната средина, nontoxic, може да се користи постојано, чување на вашите контактни леќи на камерата е чист. 【РЕФЛЕКСИВНИ ПОКРИЕ ДИЗАЈН】Мини Контактна Леќа се Рефлексивни покрие дизајн, кој е нежен и убав изглед, нека лице fondle admiringly.безбедно чување на контактни леќи и да ја задржите на вашите контактни леќи чисти и чиста.Спецификација : Предмет Тип : Контактна Леќа Кутија Материјал : Пластични Факултативна Боја : 01# Розова, 02# Црвена Роза, 03# Црна, 04# Злато, 05# Сребро Пол : Унисекс Големина : Прибл. 9 x 8 x 3cm / 3.5 x 3.1 x 1.2 во Тежина : Околу.45g упатство за употреба : 1. Исплакнете со бистра вода пред и по употреба на двојни кутија и помош на пинцета. 2. По инјектирање слој на зачувување течност, чувајте ги леќите (забележи дека објективот е ставен во кутија, не го стави на работ на полето), затегнете го капакот.Answer : ___________________________ Note : 1. Грижа решение не може да се користи детергент, сапун итн.за перење. 2. Две кутија употреба внимание лево и десно одделени.Производот е компатибилен со сите видови на третман. 4. Ophthalmologist предлага замена овој производ еднаш на секои 3 месеци Пакет се Вклучени : 1 x Контактна Леќа Случај.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите