.

.

ДС 120MM RGB Случај Вентилатор за Компјутер Случаи, PC Случај, CPU Кулери (2 парчиња 30CM LED Лента, 5pcs Оска LED Фанови, F Серија)

ДС 120MM RGB Случај Вентилатор за Компјутер Случаи, PC Случај, CPU Кулери (2 парчиња 30CM LED Лента, 5pcs Оска

мислење на клиентот:

DEN 959.76
Достапност
Во достапна форма

Софтвер за Контрола на : Компатибилен со ASUS АУРА RGB или MSI Мистика Светлина, ASROCK POLYCHROME RGB, GIGABYTE RGB Мешање.Sync Светлина : Еден Копче за да ја Смените LED лента и фанови LED исчезнат режим брзина или осветленоста.Проток на воздух : брзината на 1000-1300 RPM.Лесно се Инсталира : Стандард 12 CM Големина-Компатибилен со пазарот повеќето од PC случај.LEDdess Модел RGB LED Вентилатор за Компјутер Случаи, Долг Живот CPU Кулери, PC LED Светла.ДС Оска RGB Фанови да светне вашиот систем.LEDdess RGB LED фан може да обезбеди убава светлосни ефекти.Серијата доаѓа со RGB контрола кутија која може да sync до бои до 5 x RGB фанови и 2 x RGB LED уреди.Исто така, корисниците можат да користат вклучени далечински управувач за лесно да одберете preferred RGB светлосни ефекти, бои и боја промена на брзина, не софтвер или СТАН е потребно.Ново надградена верзија обезбедува поддршка за поврзување со матичната плоча со 4 PIN-RGB-HEADER, кои може да бидат контролирани од страна на матичната плоча софтвер : MSI Мистика Светлина RGB, ASUS Аура RGB, Gigabyte RGB Мешање, ASROCK Polychrome RGB Спецификација : (СЛУЧАЈ ФАН) влезна моќност : 2.4 W Димензии : 120*120*25ММ Напон : 12 V Струја : 0.2 На брзината на Вентилаторот : Околу 1300 ВРТЕЖИ во минута проток на Воздух : За 41.4 CFM Воздушен притисок : 1.21mm H2 O Имајќи Тип : Хидраулични Ниво на Бучава : 21d B(А) Конектори : 3pin(Навивачите конектор)+4pin(LED конектор), ПРЕДВОДЕНА влезна Моќност : 0.4-1.5 W LED СТРУЈА : 0.043-1.5 A (ЛЕНТА) ЧИП 5050 Лента Должина : 30 CM(11.81 ИНЧИ) Продолжен Кабел Должина : 50 CM(19.69 ИНЧИ) LED Светло Количина : 18pcs ПРЕДВОДЕНА се однесуваат на моќ : 90 MW LED Номинална Струја : 20 MA Напон : DC 12 V Пакетот вклучува : 5x 120 MM RGB PC Фан 2x LED лента 1x 24 Key Далечински 1x Црна IR Приемник 1x 1 до 2 Навивачите Splitter Кабел 1x 1 до 3 Навивачите Splitter Кабел 1x LED Splitter 1x SATA Кабел 20x Завртки Гаранција Ако најдете вашиот пакет во дворот, ве молиме проверете производ, без разлика дали се работи совршено пред инсталацијата.Ако производот има нешто проблем, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, LEDdess ќе понуди замена за вас.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите