.

.

Nikon 18-135mm f/3.5-5.6 G ЕД-АКО AF-S DX Zoom-Nikkor Објектив за Nikon Дигитални SLR фото Апарати - Белата Кутија(Рефус Пакување)

Nikon 18-135mm f/3.5-5.6 G ЕД-АКО AF-S DX Zoom-Nikkor Објектив за Nikon Дигитални SLR фото Апарати - Белата

мислење на клиентот:

DEN 2370.00
Достапност
Во достапна форма

Разноврсна, Висока моќност 7.5 x Зум, Nikkor објектив.На Nikon Екстра Ниска Дисперзија (ЕД) стакло елемент испорачува супериорен оптички перформанси.Фокусот, како блиски, како 1.47 стапки низ целиот зум опсег.Седум сечилото заоблени дијафрагмата отворање, надвор од фокус елементи се појавуваат се повеќе природни. 67 millimeter Филтер прилог големина.Опис на производот На разноврсна, прифатлива Nikon 18-135mm f3.5-5.6 G ЕД-АКО AF-S DX Zoom-Nikkor леќа се конструирани за употреба исклучиво со Nikon е DX формат на дигитален SLR фото апарати.Таа има широк фокусна должина, опсег (обезбедување на слика агол перформанси approximating 28-200mm објективот на 35mm филм SLR camera) кој е погоден за широк спектар на снимањето ситуации, кои се движат од широк агол пејзажи да портрети, рекреативни спортови, акција и одблизу.Овој нов објектив нуди избор на Nikon е високо ценета технологии како компактен Молчи Бран мотор (AF-S) за супер брзо и тивко автофокус операција, Екстра-Ниска Дисперзија стакло (ЕД) за минимален, хроматските аберации, и Внатрешен Фокус (АКО) за удобен и балансирана ракување.Од Производителот На разноврсна, прифатлива Nikon 18-135mm f3.5-5.6 G ЕД-АКО AF-S DX Zoom-Nikkor леќа се конструирани за употреба исклучиво со Nikon е DX формат на дигитален SLR фото апарати.Таа има широк фокусна должина, опсег (обезбедување на слика агол перформанси approximating 28-200mm објективот на 35mm филм SLR camera) кој е погоден за широк спектар на снимањето ситуации, кои се движат од широк агол пејзажи да портрети, рекреативни спортови, акција и одблизу.Овој нов објектив нуди избор на Nikon е високо ценета технологии како компактен Молчи Бран мотор (AF-S) за супер брзо и тивко автофокус операција, Екстра-Ниска Дисперзија стакло (ЕД) за минимален, хроматските аберации, и Внатрешен Фокус (АКО) за удобен и балансирана ракување.Карактеристики : Разновиден, со Висока моќ 7.5 x Зум-Nikkor леќа (приближна слика агол изведба на 28-200mm објективот на 35mm SLR).На Nikon Екстра-Ниска Дисперзија (ЕД) стакло елемент испорачува супериорен оптички перформанси.ЕД стакло ги хроматските аберации, придонесувајќи за врвен контраст и резолуција перформанси.Внатрешен Фокус (АКО) овозможува брзо и тивко автоматско фокусирање без промена на должина на објективот, задржувајќи предмет-работа од далечина преку фокус опсег.Фокусот, како блиски, како 1.47 стапки низ целиот зум опсег.Не-Ротирачки предни елемент обезбедува за практично користење на кружни поларизирана филтри и Nikon Безжична Close-Up Speedlight Систем.Компактен Молчи Бран Мотор (SWM) овозможува брзо и тивко autofocusing, заедно со брзо префрлање помеѓу автофокус и рачна работа (M/а и М).Седум сечилото заоблени дијафрагмата отворање, кои се надвор од фокус елементи се појавуваат се повеќе природни. 67mm филтер прилог големина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите