.

.

Canon RF50mm Ф1.8 STM за Canon Full Frame Mirrorless RF Планината Камери [EOS R, EOS RP, EOS R5, EOS R6](4515C002)

Canon RF50mm Ф1.8 STM за Canon Full Frame Mirrorless RF Планината Камери [EOS R, EOS RP, EOS R5, EOS R6](4515C002)

мислење на клиентот:

DEN 3000.00
Достапност
Во достапна форма

Компактен, Лесен Фиксна 50 millimeter Фокусна Должина на Леќите.Голема F, 1.8 Отворот за Ниско-Светло Фотографија и Креативни Позадина се Нејасни.На Повлекува Мотор (Опрема-Тип STM) Обезбедува Непречено и Тивко Континуиран AF за Време на Снимање на Видео, Како И Кога Снимање Фотографии.Контрола Прстен за Директно Поставување Промени.Оптимизиран Леќа Поставеност и Облоги може да Помогне даваат одлична Боја за Рамнотежа, А Минимизирање на Ghosting и Flare.Леќа Компатибилен со Mirrorless Р Систем (EOS RP, EOS R, EOS R5, или EOS R6).За секој со EOS Р серија камера, додадете RF50mm Ф1.8 STM објективот на таа листа.Како 50mm леќа, тоа е веќе компактен, но како дел од EOS Р Систем, тоа е дури и повеќе компактен, поради неговата компатибилност со EOS Р камера тело, па има секоја причина да се задржи во прилог или стави во вашата торба така можете да снимате и да се добие голем шут – секаде и во секое време.Големината не е сите, иако.Како фиксни фокусна должина на објективот, што ви овозможува да бидете креативни со составот и може да се користи за широк спектар на сцени, од сликите за да портрети на предели и повеќе.Оние слики ќе стојат надвор, исто така, исто како што имаат намера дали на социјалните медиуми или само споделување, благодарение на импресивен оптички карактеристики како PMo aspherical објективот на сузбивање на аберации, премази за да се намали распрснување и ghosting, и голем f/1.8 отворот за ниска осветленост и кружни bokeh.Го земам и го користат за едно време и ќе видите за себе, а вие нема да бидете во можност да ја напушти куќата без тоа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите