.

.

VILTROX 56mm Ф1.4 Авто Фокус Објектив за Nikon Z Планината, APS-C Големи Отворот на Објективот Компатибилен со Nikon Z Планината Камера Z5 Z50 Z6 Z6II Z7 Z7II

VILTROX 56mm Ф1.4 Авто Фокус Објектив за Nikon Z Планината, APS-C Големи Отворот на Објективот Компатибилен

мислење на клиентот:

DEN 7896.00
Достапност
Во достапна форма

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 【Компатибилен со Nikon Z-планината】Премиер објектив е дизајниран за APS-C-format X-планината mirrorless камери и обезбедува 85mm еквивалентно фокусно за APS-C Камера. 【Авто Фокус】STM повлекува моторот овозможува брзо, тивко, и прецизни автофокус перформанси, заедно со полно работно време прирачник се фокусира замени.Дополнително, внатрешен фокус дизајн одржува целокупната должина на објективот при користење за подобрување на ракувањето и побрз одговор. 【Голем Отвор】Ф1.4 преку F16 голем отвор помага да се постигне замаглена позадина ефект и користи девет сечилото отворот дијафрагмата, има минимум фокусирајќи се на растојание од 60cm, зголемување на осветленоста на вашите слики во темно средини. 【Компактен и Издржливи】 Монтажа со цврст домување, бакар Отворот и да се Фокусира прстени се дизајнирани со анти-лизга заби површина за непречено, удобно фокус и светлината на вредноста.Интегрирани микро-USB порт може да се користи за ажурирање на објективот firmware-от. 【Одлична Леќа Структура】Две екстра-ниска дисперзија елементи се намали боја fringing и хроматските аберации, со цел да се постигне висок степен на јасност и боја точност.Две висок индекс на рефракција елементи помогне да се контролира сферични аберации и го намалуваат искривувањето, со цел да се реализира висок острина и точни рендерирање.Компактен 56mm премиер опсег со фиксна f/1.4 отворот и одличен квалитет на сликата.Искуство на работ на работ на острина дури и кога снимање ширум отворени.Снимајте фотографии или видео во близина на тишина.Ова е суштински објектив за патување, авантура, настани, видео и сето она помеѓу.Се прошири вашата креативност со оваа леќа и да покаже исклучите pin остри детали тоа го произведува.На Viltrox леќа низа носи квалитет и стручност за да се Z-планината APS-C сензор камера системи.Со брзи, точни автофокус и специјално дизајнирани оптика, овие премиер леќи испорача врвен квалитет на слики.Лесен и компактен во вашиот kitbag со метална леќа барел, тие сепак ќе му се спротивстави на многу години на употреба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите