.

.

Ветер CAM81C Боја Камера во Не-Оперативни Детектор на Чад

Ветер CAM81C Боја Камера во Не-Оперативни Детектор на Чад

мислење на клиентот:

DEN 2430.72
Достапност
Во достапна форма

0.25-инчен колор Остри CCD image sensor.За дискретна надзор, одделение има изглед на редовна детектор на чад.Висока резолуција од 420 хоризонтална ТВ линии.Минимална осветлување на 1 Лукс за ниско-светлосни услови.Работи на NTSC систем, напојува од 12-volts ВАШИНГТОН.Опис на производот Ветер е светски лидер во обезбедување и е за над 17 години.На Ветер КАМ-81 C е Боја Детектор на Чад Камера.Тоа е идеален за внатрешна употреба во текот на канцеларијата или домот, како и за употреба како шпион cam против натрапниците, бебе sitters, итн.Камерата има 1/4 CCD Остри и 420 TV lines. 1/4 CCD Остри 1 Лукс 3.6 мм Леќа 420 TV Lines Напојување : DC 12 V На Ветер CAM81 C Боја Камера во Не-Оперативни Детектор на Чад е високо-квалитетен надзор камера која може да биде скриена во обична сајт.Лесно да се инсталира и да се интегрира во било Ветер надзор систем, оваа скриена камера не се појави за да набљудувачи како редовни детектор на чад, што ќе ви овозможи да ги надгледувате една просторија дискретно.Оваа камера користи 0.25-инчен колор Остри CCD (задолжен заедно уред) image sensor, со 270,000 ефективни пиксели.Изградени со стандарден 3.6-millimeter фиксен објектив, на Ветер CAM81 C има висока резолуција од 420 хоризонтална TVL (TV линии), и постигнува S/N (сигнал-за-бучава) размер од 45 d B или подобро.Ова одделение работи на NTSC сигнал-формат, и е пристоен во ниско-светлосни услови со минимална осветлување на еден Лукс во боја.На CAM81 C користи стандардните видео излез, и работи на 12-volts на DC моќност.На CAM81 C доаѓа во комплет со вграден автоматски електронски shutter со брзини кои се движат од 1/50 да 1/100,000 од секунда.Технички Карактеристики : Леќа : 3.6 millimeter фиксна S/N сооднос : подобро од 45 d B Чувствителност : 1 Лукс во боја Хоризонтална резолуција : 420 TVL На Ветер CAM81 C камерата е супер-дискретна и високо-квалитетни прилог на било надзор систем.Оваа камера доаѓа целосно се собраа и се подготвени да одат, и е лесно да се и двете се инсталира и да се воспостави.Корисниците треба да бидат свесни дека оваа единица не мора чад-откривање способности и не можат да се користат како детектор на чад.Корисниците треба да се напомене дека CCD сензор може да стане трајно оштетени ако се изложени на долги часови на директна сончева светлина или халоген светлина, па камерата не треба да се монтира или вперени директно на сонце или други светли-извори на светлина.За Надзор Камера Технички Карактеристики Лукс оценка е мерка се користи за да се покаже колку е осетлива на камерата е на виделина, и се залага за нивото на светлина што се рефлектира парче хартија со свеќа од еден метар подалеку.На тој начин чувствителноста на три Лукс би значело камерата може да резултираат со прифатлив слика на едно парче на хартија со големина објект што беше осветлен од еквивалент на три свеќи од еден метар подалеку.Долниот на Лукс ниво, подобра камера способноста за работа во ниско-светлосни услови.Камерата е со резолуција треба да биде поголема или еднаква на резолуција поддржана од страна на системот е рекордер или монитор.S/N, или јачина на бучава сооднос, е важна мерка на камерата за квалитет.Лоша камера, ниско-светлосни услови или сиромашни жици предизвикува "шум" кој троши за обработка на моќта и простор на дискот.Камера со широк динамички опсег е идеален, особено за снимање области во кои двајцата внатрешна и надворешна светлина се присутни.CCD (задолжен заедно уред) сензори обезбеди висок квалитет на слики кои се помалку подложни на бучава.CMOS (комплементарни метал-оксид phlx) сензори понуда помал квалитет на сликата, но обично се повеќе ефективни и енергетски ефикасен.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите