.

.

Заварени Шприц Филтри, Пакување од 20, [Најлон Мембрана] Дијаметар 25mm Големината на Порите 0.22 µm, Не Стерилни Филтрација од Labfil

Заварени Шприц Филтри, Пакување од 20, [Најлон Мембрана] Дијаметар 25mm Големината на Порите 0.22 µm, Не Стерилни

мислење на клиентот:

DEN 311.76
Достапност
Во достапна форма

13cm2 Pore големина : 0.Материјал на домување : PPEffective филтрација област(cm2) : 1. Примена : се Користи за повеќето органски растворувачи мешаници и во средината на поларните течности;Хемиски филтрација и Пијалаци за филтрација.Големината на порите : 0.Процесот волумен(ml) : <10ml.Материјал на домување : PP. Процесот Волумен(ml) : 10-100ml примерок јачина на звук. Мембрана : ICP Заверена ЈСВ (Polyethersulfone)Употреба со : Силни бази, алкохоли, протеини, peptides Don не користите со : киселини, ketones, естри, halogenated или ароматични јаглеводороди.Лиење во место, во текот на калапи и поддршка на структурата за лиење на кревка медиуми.Поголема Продуктивност : Ова Најлон + PP пред-филтрирање обезбедува два пати поголема продуктивност од стандардните филтер без пред-филтрирање. Answer : ___________________________ Note : Најлон врзува протеини,не користете кога високо протеинска закрепнување е на саканиот.Филтрација на воден и органски-воден поларните медиум течности.Исто така е сертифицирана за јонска хроматографија.Тоа почесто се применуваат за заеднички органски растворувач HPLC мобилна фаза филтрирање.Мембраната има ниска extractable и добра термичка стабилност.Polyethersulphone е повеќе отпорни на топлина отколку повеќето мембрани, и може да се користи за да се 100°C.Максимална Оперативен Притисок(psi) : 87psi.Хидрофилна материјал; се препорачува за филтрација на воден или органски/воден медиум поларните liquids Commonly користи за општи лабораторија филтрација и филтрација на HPLC и GC примероци пред да injection Filtration на воден и органски-воден поларните медиум liquids Dissolution примерок analysis Suitable за употреба со висока p H примероци.Лиење во место, во текот на калапи и поддршка на структурата за лиење на кревка media Ultrasonic заварување на барел структура за зголемено истекување / пукна resistance Digital променлива печатење способности заедно лак за барел лице за идентификација purposes Pure богородица PP, verified by HPLC против U/L extractables.Чиста девица PP, verified by HPLC против U/L extractables.Polytetrafluoroethylene (PTFE).Не користите со : Киселини, Агресивни Halogenated јаглеводороди, протеини примероци (Најлон, висок е врзивно средство).Максимална Температурата На Работа : 100℃.Ефективна филтрација област(cm2) : 4.Polyethersulphone е хидрофилна мембрана која има многу ниска протеини обврзувачки и висок проток карактеристики.Вода или органски растворувач решение.Мембрана : HPLC заверена PTFE, со полипропилен support Use со : Агресивни растворувачи, силни киселини, алкохоли, бази, aromatics Applications : Филтрација на агресивни органски или високо основни решенија, трансдуцерот заштитници.Најчесто се користи за општи лабораторија филтрација и филтрација на HPLC и GC примероци пред да инјекција.Процесот волумен(ml) : <100ml.Распадот на примерокот за анализа.Мембрана : HPLC Заверена Најлон. Хидрофилна Membrance : Еден од најчесто се користи membrances, широка компатибилност со aqucous ans органски растворувачи,со стабилна hydrophilicity,не се погодни за високо кисела примероци.Дигитални променлива печатење способности заедно лак за барел лице за целите на идентификација.PTFE мембрани се хемиски отпорни на речиси сите растворувачи, киселини и бази.Големината на порите : 0.45 во Процесот волумен(ml) : <Максимум 10ml Температурата на работа : 100℃Максимална Оперативен Притисок(psi) : 87psi.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите