.

.

FAKEME 3.5 инчен IPS Екран Malachite Радио Приемник DSP СУМ NFM Analogs MSI001 Чип

FAKEME 3.5 инчен IPS Екран Malachite Радио Приемник DSP СУМ NFM Analogs MSI001 Чип

мислење на клиентот:

DEN 1159.20
Достапност
Во достапна форма

Сите видови на модулација на аналогни : СУМ,SSB(LSB USB),NFM,WFM,Г.С. и фреквенциски опсези е 50 k Hz-250 MH, 400 MHz-2 GHz.Оваа SDR приемник може да се прилагоди од страна на manual (рачно), ширината на опсегот на филтерот за да може да биде автоматски се менува во Г.С. режим, DSB двојно-sideband модулација и синхрони откривање бран функции.Multifunctions : променлива филтер ширина, adaptive бучава стабилизатор, прагот на бучава стабилизатор, бучава blanker, AGC, еквилајзер.Built-in add-on board со извор следбеник, и 3.5 инчен IPS екран, ви даваат подобра искуство.Приемникот е врз основа на SDR принцип архитектура и нејзините функции се утврдени од страна на натоварени софтвер.Опис : - примачот е врз основа на SDR принцип архитектура и нејзините функции се утврдени од страна на натоварени софтвер. - Сите видови на модулација на аналогни : СУМ,SSB(LSB USB),NFM,WFM,Г.С. и фреквенциски опсези е 50 k Hz-250 MH, 400 MHz-2 GHz. - Multifunctions : променлива филтер ширина, adaptive бучава стабилизатор, прагот на бучава стабилизатор, бучава blanker, AGC, еквилајзер. - Built-in add-on board со извор следбеник, и 3.5 инчен IPS екран, ви даваат подобра искуство. - Ова SDR приемник може да се прилагоди од страна на manual (рачно), ширината на опсегот на филтерот за да може да биде автоматски се менува во Г.С. режим, DSB двојно-sideband модулација и синхрони откривање бран функции.Спецификација : - Материјал : Цинк легура - Сигнал Чувствителност : -125d B - Екран : 3.5 инчи - Тековни : 300m A - Size : 100 X70mm/3.94x2.76inch Package Вклучува : 1 Piece SDR Receiver1 Парче USB Cable Note : ве Молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Вашето задоволство е наш приоритет.Па ние ќе ја испорача највисоката квалитет на производи и услуги за задоволување на вашето задоволство.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите