.

.

Мали Делови-22973 302 Нерѓосувачки Челик Shim Акции, Неполиран (Мил) Финиш, Тешко Темперамент, ASTM A666, 0.15 милиметри Дебелина, 1.25 м Ширина, 1.25 м Должина

Мали Делови-22973 302 Нерѓосувачки Челик Shim Акции, Неполиран (Мил) Финиш, Тешко Темперамент, ASTM A666, 0.15

мислење на клиентот:

DEN 596.64
Достапност
Во достапна форма

302 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и високи температури.Неполиран (мил) површината нема крај.Целосна тешко темперамент е потешко и има поголем принос сила од 3/4 тешко темперамент подобро да се спротивстави на деформација.Ги исполнува ASTM A666 спецификации.Стандард толеранција.На 302 нерѓосувачки челик shim акции со целосна тешко темперамент има неполиран (мил) површина и стандарден толеранција, и ги исполнува Американското Здружение за Испитување и Материјали Меѓународен ASTM A666 спецификации.На 302 нерѓосувачки челик одделение обезбедува добра отпорност на корозија и високи температури.Тоа може да биде малку магнетни.Целосната тешко темперамент е потешко и има поголем принос сила од 3/4 тешко темперамент подобро да се спротивстави на деформација.Shim акции е многу тенок материјал кој може да се фабрикувани во специфични форми.Развлекување е максимален стрес материјал може да издржи пред тоа повеќе нема да се врати во својата првобитна форма.Отпорност на корозија опишува материјал е способност да се спречи влошување на состојбата предизвикана од атмосферата, влага или друг медиум.Отпорност на абење ја означува способноста да се спречи површината штета предизвикана од контакт со други површини.Грубост опишува материјал е способност да апсорбираат енергија пред кршење, додека тврдост (најчесто се мери како вовлекување цврстина) го опишува својот отпор кон постојан површината деформација.Formability покажува колку лесно материјал може да биде трајно облик.Machinability опишува колку е лесно тоа може да се намали, форма, заврши или на друг начин изработени.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите