.

.

Нерѓосувачки Челик Shim Акции, Неполиран (Мил) Финиш, Полн Тешко Темперамент, 0.012 Дебелина, 6 Ширина, 50 Должина

Нерѓосувачки Челик Shim Акции, Неполиран (Мил) Финиш, Полн Тешко Темперамент, 0.012 Дебелина, 6 Ширина, 50 Должина

мислење на клиентот:

DEN 473.04
Достапност
Во достапна форма

Направен од целосна тешко, ладно валани, 300 серија не ' рѓосувачки челик.Прецизност Бренд нерѓосувачки челик shim е "Брендиран" со сето она што корисникот треба да го знаат јасно означени право на материјал : материјал тип, материјал дебелина, и многу # за целосна следливост.Широко се користи во апликации каде отпорност на корозија е потребно.Се користи во конвенционалните електроенергетски постројки, нуклеарни централи, нафта и гас рафинерии, и desalinization проекти.Мерки 6" широк од 50" долго со 0.012" дебела.Прецизност Бренд Shim Акции е широко се користи во следниве апликации : алатка и да умре постави; усогласување; нова машина за собранието; машина за поправка и одржување; монтирање на мотори, пумпи и други машини; краток рок и прототип работа; заедно со голем број на други индустриски употреби.Тоа е особено корисно за пилот производство работи каде материјал точноста и економијата се важни.Сите Прецизност Бренд shim производи се произведени под ригорозна контрола на квалитет стандарди за да се обезбеди висока точност и тесни tolerances.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите