.

.

Gutermann 734578 | Избрани Полиестер Шие-Сите Конец за Шиење Подарок Пакет 100 x 11

Gutermann 734578 | Избрани Полиестер Шие-Сите Конец за Шиење Подарок Пакет 100 x 11

мислење на клиентот:

DEN 1660.80
Достапност
Во достапна форма

Погодни за употреба со сите ткаенини дали шиење со рака или со машина, и за многу апликации - шевовите, overlocking, копчето дупки, парична казна украсни и декоративни крои.Шие-Сите ги комбинира одлични за шиење својства на свила со сила и издржливост на полиестер.Загарантирана не-пресврт и lint слободни.Мека и еластична конец, отпорни на светлина и боја-брзо, и во широк опсег од брилијантни бои со свила-како сјај.Се препорачува машината игла : Универзална, големина 70 до 90. 100% полиестер.Gutermann Стартер-Комплет со конец за шиење во основни нијанси, мерење помош и цвест ripper Kit се состои од следниве,11 x Репортажите Шие-сите Тема 100m1 x Рака Мерење Aid1 x Цвест Мевосек.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите