.

.

DANCHEL ОТВОРЕНО 4 Сезона Оксфорд Glamping Шатор, Водоотпорен Yurt Шатор Бел Шатор за Кампување Бела

DANCHEL ОТВОРЕНО 4 Сезона Оксфорд Glamping Шатор, Водоотпорен Yurt Шатор Бел Шатор за Кампување Бела

мислење на клиентот:

DEN 10536.00
Достапност
Во достапна форма

900 D оксфорд. 【1-2 ЛИЦЕ КАМПУВАЊЕ】 Кол. 3m /10ft, врвот висина 2м/6.5 фт, ѕид висина 1.97 ft.врата висина 4.9 ft. 44lb,може да се стави два 75*30inch спиење кеси. 10ft платно шатор за кампување погоден за 1-2 луѓе.Направени од 285gsm водоотпорен памук платно за кампување.Дише и издржливи доволно да го користите.Сува и удобно доволно за да спијат во. 【БЕЛА ОКСФОРД ТКАЕНИНА】Направени од издржлив 900 D ОКСФОРД ПОЛИЕСТЕР.Тоа, исто така, има боја подобро од памук , што не избледи со текот на времето.Како тешки како иста големина памук шатор, но Оксфорд ткаенина е полесно да се грижат од памук. 【ДОБРО ВЕНТИЛАЦИЈА】исто така, Постојат 4 отвори на покривот, кои обезбедуваат добра струење.Пространа влезна врата има покритие премногу.Исто така има отстранлив groundsheet која може да се тркалаат до ѕидот да уживаат во 360 агол сценографијата и ветре во лето кампување. 【GLAMPINGcan стави две 75*30inch спиење кеси. 13.3 ft шатор : може да се стави 2 полна големина кревети или пет 75*30inch спиење кеси. 16.6 ft шатор : може да се стави 2 кралицата кревети или осум 75*30inch спиење кеси. 20ft шатор : 106lb,може да се стави 3 кралот кревети или дванаесет 75*30inch спиење кеси.Што го прави идеален избор за campers кои сакаат бел шатор, но не се заинтересирани да ја преземат дополнителни грижа и одржување поврзани со 100% памук платно.Двојно слоеви на вратите и Прозорците(M esh дизајн).Тешки-должност ПВЦ земјата лист.Ако тоа секогаш обилните дождови во вашата област, тоа ќе биде подобро да се користи иста големина облачно летаат за да се заштити вашиот шатор.Asin : B07 QCVZK69. Ѕидот страна може да се тркалаат.Уживајте во ветре во лето прекрасен ден!.Воскресна 10 cm(4inch) над земјата, па тоа дава малку бања стил на дизајн против нота.Уживајте во прекрасниот поглед и да се земе свеж здив. "А" рамка на врата пол е цврсти доволно да се постави.Идеален за се има забави, родендени, семејството glamping, се чувствувам како куќа. 10ft шатор : не може да се стави во кревет;може да се стави два 75*30inch спиење кеси13.3 ft шатор : може да се стави 2 полна големина кревети или пет 75*30inch спиење кеси16.6 ft шатор : може да се стави 2 кралицата кревети или осум 75*30inch спиење кеси20ft шатор : 106lb,може да се стави 3 кралот кревети или дванаесет 75*30inch спиење кеси.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите