.

.

Голема Agnes Летаат Крик ХВ УЛ Ultralight Шатор со УВ-Отпорни Решение Обоена Ткаенина

Голема Agnes Летаат Крик ХВ УЛ Ultralight Шатор со УВ-Отпорни Решение Обоена Ткаенина

мислење на клиентот:

DEN 998.40
Достапност
Во достапна форма

ТЕХНИЧКИ УДОБНОСТ - Нашите наградуваниот Летаат Крик шатори се редизајнирани од удели и се уште вашиот одат-да, лесна-за-прилагодување засолниште за ultralight авантури.НОВАТА проширена headroom и поголеми пред влез со ажурирани високо-волумен архитектура и побрз ѕидови.Зголемен употребливи внатрешен простор без зголемување на телесната тежина користење на еден пол DAC Агол SF Центар, плус повеќе искористен волумен додаде предворјето со вертикална вратата изградба.ОДРЖЛИВИОТ со пре-сече човек линии и tensioners во прилог да лета.Рефлексивни човек линии и webbing на шатор аглите се направи вашиот шатор лесно видливи во текот на ноќта.Колор-кодирани webbing и токи направи постави лесно.ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕН - Мува Крик ХВ УЛ шатор вклучува две внатрешни работи мрежа џебови, еден огромен медиуми џеб и интегрирани опрема лофт циклуси Медиуми џебови наоѓа над спиење област овозможи чист earbud-кабелот рутирање од телефони или други уреди.Dual патент, еден-врата со брз-скривам врата-чувар плус бура клапи предворјето на една врата.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА - Сите шевовите снимени со водоотпорен, растворувач-слободен полиуретан лента (Без ПВЦ или VOCs).Патека тежина е 1 lb. 11 оз.и пакети надолу за да 18.5 x 5 инчи.Вклучува НОВИ полесни, уште посилен Нечистотија Dagger УЛ Шатор Удели со патент I-Зрак алуминиумска конструкција.Да го продолжи животот на вашиот шатор кат ние препорачуваме употреба на Голема Agnes 2021 Летаат Крик ХВ УЛ стапало кој Tip Lok Шатор Тока - се продава одделно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите