.

.

103° Шарки, Лесно се Инсталира Шалче Шарки, Практично се Работи со Завртката за Шкафот за Гардероба за Кујна

103° Шарки, Лесно се Инсталира Шалче Шарки, Практично се Работи со Завртката за Шкафот за Гардероба за Кујна

мислење на клиентот:

DEN 1341.60
Достапност
Во достапна форма

Практично се Работи : Овој зглоб се отвора вратата на кабинетот, и тоа можете да го видите кога ќе ја отворите, што го прави полесно да се преземат на мебел.Широка Примена Опсег : На зглоб може да се користи во места со вратата, како што се соби, кујни, бањи, и соби.Цврсти и Издржливи : Густа структура дизајн подобрува издржливост и набитост на кабинетот зглоб, обезбеди подолг животен век.Од суштинско значење Додатоци : Молчи шарки се неопходни за изградба на кабинети или замена на старите кабинети.Лесен за Инсталација : На шарки лесно да се инсталира.Овие шарки се универзални и можат да бидат целосно покриени, делумно покриени, вградени во апликацијата.Функција : 1. Широка Примена Опсег : На зглоб може да се користи во места со вратата, како што се соби, кујни, бањи, и соби.2. Лесен за Инсталација : На шарки лесно да се инсталира.Овие шарки се универзални и можат да бидат целосно покриени, делумно покриени, вградени во апликацијата.3. Практично се Работи : Овој зглоб се отвора вратата на кабинетот, и тоа можете да го видите кога ќе ја отворите, што го прави полесно да се преземат на мебел.4. Цврсти и Издржливи : Густа структура дизајн подобрува издржливост и набитост на кабинетот зглоб, обезбеди подолг животен век.5. Од суштинско значење Додатоци : Молчи шарки се неопходни за изградба на кабинети или замена на старите кабинети.Спецификација : Предмет Тип : Кабинет Hinges Material : Iron Product Големина : Прибл.11.5 x 6cm / 4.5 x 2.4 in Type : Средината Bend Opening Агол : 103 degrees Closing Агол : 77-78°Дијаметар на Зглоб Првенство : Прибл.35mm / 1.38 in Cup Дупка Растојание : Прибл.48mm / 1.89 затворен Отворање Маргина : Прибл.3-5мм / 0.12-0.2 неприменливи Спектар на Кабинетот Одбор : Прибл.14-21mm / 0.55-0.83 in Scope на Примена : Алуминиумска рамка за стаклени врати, вино кабинети, изложбени сали, кабинети и др.Пакет Листата : 2 x Hinge12 x Завртка.

Клучни карактеристики

Item Type:
Cabinet Hinges
Material:
Iron
Product Size:
Approx.11.5 x 6cm / 4.5 x 2.4in
Type:
Middle Bend
Opening Angle:
103 degrees
Closing Angle:
77-78°
Diameter of Hinge Cup:
Approx.35mm / 1.38in
Cup Hole Distance:
Approx.48mm / 1.89in
Door Opening Margin:
Approx.3-5mm / 0.12-0.2in
Applicable Range of Cabinet Board:
Approx.14-21mm / 0.55-0.83in
Scope of Application:
Aluminum frame glass doors, wine cabinets, exhibition halls, cabinets, etc.
Package List:
2 x Hinge :
12 x Screw :

Им се допаѓа и на купувачите