.

.

MILESCRAFT HingeMate350 Влез и Поминување Вратата Зглоб Убодни

MILESCRAFT HingeMate350 Влез и Поминување Вратата Зглоб Убодни

мислење на клиентот:

DEN 767.76
Достапност
Во достапна форма

Обрасци за 2-1/2", 3", 3-1/2", 4" и 4-1/2" шарки; 1-1/8 х 2-3/4, 1-1/2 x 2-1/4 штрајк плочи; 1" x 2-1/4", 1-1/8" x 2-1/4", а 1-1/8" х 2-3/4" latch плочи.Здрав челична рамка се приспособува од 1-3/8" да 1-3/4" врати и jambs.Во центарот на око на секој образец се обезбеди целосна точноста.Вклучува 1/2" рутер малку со лого, пролет-натоварени агол длето и авто-центрирање зглоб малку.Лесно Мерка Водич е овозможен за да се поедностави стандард индустрија поставување на вашата врата хардвер.Зголемување на безбедноста и приватноста на вашиот дом со замена на внатрешните и надворешните врати, без оштетување на jamb или рамка на врата со Hinge Mate350 Вратата Mortise Комплет од Milescraft. #1220 Вратата Mortise Комплет вклучува обрасци за 2-1/2", 3", 3-1/2", 4" и 4-1/2" шарки; 1-1/8" х 2-3/4", 1-1/2" x 2-1/4" штрајк плочи; 1" x 2-1/4", 1-1/8" x 2-1/4", а 1-1/8" х 2-3/4" latch плочи.Здрав челична рамка се приспособува од 1-3/8" да 1-3/4" врати и jambs.Вклучува трајни карбид-падна 1/2" рутер малку со ознака што ја елиминира потребата за водич bushings, пролет-натоварени агол длето за squaring изнесе агли и авто-центрирање зглоб малку.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите