.

.

LEADALL Восок Грејач, Восок Потоплите Отстранување на Влакна со 2.7 L Голем Капацитет Восок Машина за Рака СПА Нега на Кожата Бања Убавина Преносни Восок Третман за Полн?

LEADALL Восок Грејач, Восок Потоплите Отстранување на Влакна со 2.7 L Голем Капацитет Восок Машина за Рака СПА

мислење на клиентот:

DEN 1783.20
Достапност
Во достапна форма

[Широка употреба] : Преносни восок терапија машина обезбедува спа-квалитет, грижа за вашите раце и нозе, што ги прави мека и смирувачки сува или подсечен кожата, а исто така може да помогне во олеснување на болките предизвикани од артритис или други медицински состојби. [Брза греење] : восок терапија машина има греење моќност од 265 w, и има прилагодливи термостат за контрола на knob, кој може брзо да се топи восокот, откако восок се става во печка и почнува да се загрее, тоа ќе се промени од цврста состојба да солидна држава, течни, па тоа е лесно да се негуваат вашата кожа. [Транспарентен капак] : Го дише поклопецот лесно може да го следи топење на восокот, додека одржување на топлина и спречување на загадувањето, така што восок има подолг живот. [Лесно да се носат] Овој професионален-квалитетен восок терапија машина е пренослив, лесен за употреба и чисти, и е многу погоден за употреба во салони, домови или во движење. [Пријателски услуга] : Доколку имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме со внимателен услуга.Како да го користите (на филмот восок) : 1. Стави мешавина на восок во греалка резервоарот за вода и затворете го капакот.2. Вметнете и ротирање на knob да се прилагоди на температурата, индикатор за светло е вклучено и грејач работи.3. Кога восокот се топи за обработка, извлечете го приклучокот.4. Исчистете ја кожата на третираната област пред отстранување на влакна.5. Употреба на epidermal се држи до рамномерно се шири на стопен восок на кожата по раст насока на косата.6. Потоа се држи на depilatory хартија на восок кожата и трипер ваши раце за да ги направи одговара цврсто.7. Откине на отстранување на влакна, хартија за брзо обратна насока на раст на косата.8. Користете соодветна восок почиста да ги отстрани сите преостанати восок.Начин на употреба (парафински) : 1. Стави на парафински восок во преносни алуминиум тенџере и го затвори капакот.2. Вметнете и да се сврти на knob да се прилагоди на температурата на 65°C, индикаторот светлина ќе светне, и грејач ќе работат.3. Кога восокот се топи за обработка, извлечете го приклучокот.4. Исчистете ја кожата пред почетокот на третманот.5. Користете четка за рамномерно се шири на стопен восок на кожата.Име на производ : восок терапија machine Color : сина, pink Shell материјал : ABSMaximum температура : 70℃Моќност : 265 WProduct големина : 32* 24.5* 15cm Weight : 2.0 kg Features : длабоко чистење, exfoliating, отстранување на влакна, навлажнувачки, негување, подмладителен, whitening Product Листа : 1*Восок machine1*Brush1*Изолација одбор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите