.

.

ПЕДЕРОТ 22212E1A-M Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 60mm ID, 110mm OD, 28mm Ширина, 7500rpm Максимална Ротациона Брзина, 160kN Статиче

ПЕДЕРОТ 22212E1A-M Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 60mm

мислење на клиентот:

DEN 4551.12
Достапност
Во достапна форма

Двоен ред на сферични ролери имајќи за апликации кои поддржуваат радијална и осцилирачки axial товари.CN (нормално) радијална дозвола за апликации каде термичка експанзија не е фактор.Директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични шахти.Ролери-водени месинг кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Отворен дизајн, circumferential каналите, и три подмачкување дупки во надворешниот прстен дозволи за подмачкување во место.Оваа ПЕДЕРОТ двоен ред на сферични ролери лого со месинг кафез е погоден за апликации кои поддржуваат радијална и осцилирачки axial товари.Тоа има CN (нормално) радијална внатрешни царинење ознака што го прави погоден за апликации каде товарот и брзини не резултираат со термичка експанзија.Оваа дозвола се дава ширина за само-прегрупирање и компензира за статичка и динамичка усогласеност со грешки.Лого е два реда на симетрично наредени барел ролки, кои се ориентирани на конкавна raceway, се дизајнирани за поддршка на axial товари во било која насока, вклучувајќи ги и оние со ограничени дијаметар tolerances (како и со осцилирачки shaker подвижни).Ова лого е оценет "Светлина" што го прави применлив за употреба за просечната носивост или каде просторот е помал, тоа има поголема ролери сет од стандардни ролки за дополнителна издржливост, и може да се користи до максимум оперативни температура од 200 степени C/392 степени Ф директно понесе одговара на конвенционалните цилиндрични вратило.На внатрешниот и надворешниот прстени и барел ролки се направени од ниска-легура, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.На ролери-водени солидна месинг кафез спречува барел ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Надворешниот прстен има центар ритам со три дупки рамномерно распоредени околу тоа за додавање на лубриканти.Лагери во Е1 серија се произведени под ПЕДЕРОТ е подобрено инженерство процеси, што резултира со оценка живот, што е повеќе од двојно што на истиот поаѓајќи од E серија.Оваа сферични ролери имајќи е за употреба во разни апликации, како што се вилица crushers, impactors, конус crushers, и транспортери, меѓу другите.Спецификации Главниот имајќи димензии DIN 635-2 Основната динамичко оптоварување рејтингот DIN ISO 281 Димензионални и геометриски tolerances DIN 620-2, толеранција класа PN CN радијална внатрешни царинење DIN 620-4 (ISO 5 753) Преку стврднување челик за внатрешниот и надворешниот прстени и валјаци ISO 683-17 Систем за создавање дел броеви за возен лежишта DIN 623-1 Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите валчести лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.ПЕДЕРОТ произведува голем број на лежишта кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди за обезбедување на квалитет.Основан во 1883 година, ПЕДЕРОТ е со седиште во Schweinfurt, Германија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите