.

.

Партија Essentials Салата/Снек Чинии, Јасно, 4 Count

Партија Essentials Салата/Снек Чинии, Јасно, 4 Count

мислење на клиентот:

DEN 252.72
Достапност
Во достапна форма

Сет од 4 кристално јасна тешко пластични чаши имаат класичен стил, кој изгледа убаво на која било партија табела. 8-унца чаши функција благодатно scalloped рабовите и се идеални за салати, овошје, ладно супи и десерти.Прилично малку чаши мерка 4.5 Инчи во дијаметар на врвот и се околу 2.75 Инчи висок.Број на групи : 4.0. Со својата прекрасна fluted рабови и кристално чисто стакло-како појава, Северозападно Претпријатијата Партија Essentials тешко пластични 8-унца чаши се и елегантна и разновиден.Во 4.5 Инчи во дијаметар и околу 2.75 Инчи во висина, овие прилично малку чинии се идеални за ладно супи, салати, овошје или десерти.Нивниот класичен стил вклопува беспрекорно со различни партија табела теми; тие се издржливи доволно за да се биде рака мијат и се користат повторно за многу повеќе незаборавни посебни прилики или може да се отстранува за брз партија cleanup.Северозападно Претпријатија е традиционална семејна компанија со повеќе од 25 години искуство во партијата материјали и храна услуга disposables.Преку нивната посветеност за високиот квалитет на нивните производи и услуги, Северозападно Претпријатијата Партија Essentials бренд продолжува да се заработи репутација како лидер во индустријата и довербата и лојалноста на своите клиенти.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите