.

.

Corning Pyrex Borosilicate Стакло Црвена Боја-Кодирани Стерилни Shorty за Еднократна употреба Серолошки Pipets, ТД, Вклучен, Поединечно Завиткани, 25ml Капацитет (Случај на 400)

Corning Pyrex Borosilicate Стакло Црвена Боја-Кодирани Стерилни Shorty за Еднократна употреба Серолошки Pipets,

мислење на клиентот:

DEN 20014.56
Достапност
Во достапна форма

Исто pipets како 7536 N10 серија, но поединечно завиткани во Corning Steri-View торбичка.Овие стерилни за еднократна употреба shorty 25m L PYREX серолошки pipets се калибрира "да ја испорача" (ТД) со удар надвор и имаат tooled блузи.Тие се идеални за употреба во ограничени области како што се капи.Негативни graduations на секоја pipet направи тоа применливо и за двете серолошки и постапки на мерења.Јас.S.О.боја кодирање е печатат директно на Steri-View™ (една страна хартија, една страна пластика) обвивка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите